tijd werd ik benoemd tot chef inkoop onderdelen en kreeg ik de leiding over een afdeling met acht tot negen man/vrouw personeel. Ik heb daar circa 12 jaar gewerkt. Toen ik een slechte beoordeling kreeg, op grond van het feit dat ik te weinig delegeerde (was het werk niet klaar, dan deed ik het zelf wel; ik duldde geen achterstand), ben ik bij Leonard Lang weggegaan. Het bedrijf is later, nadat het 75-jarige contract met Italië voor Fiat onderdelen was afgelopen, door Fiat in Heidelberg, Duitsland, voortgezet. Hierna ging ik werken als inspecteur bij het Centraal Bureau voor de Rijwielhandel (CBR). Ik bezocht personen die wilden starten met een rijwielhandel, controleerde op locatie of de juiste papieren beschikbaar waren (vakdiploma's, vestigingsvergunningen van de Kamer van Koophandel) en of men beschikte over een winkel en werkplaats. Daarnaast zat ik achter de beunhazen aan. Als ze niet over de juiste papieren beschikten, werden ze aangemeld vanuit het Centraal Bureau bij de Economische Controle Dienst. Door heel Nederland ging ik de adressen af. Ik legde soms per dag gemiddeld 100 kilometer tussen twee adressen af. Het kwam voor dat ik 's morgens in Groningen was en in de middag in Zeeland. In die tijd heb ik heel veel mensen ontmoet, iedere dag weer andere mensen. Toen ik solliciteerde bij het Centraal Bureau kreeg ik voor drie jaar werkgarantie, omdat er toen al sprake van was dat de richtlijnen voor het opstarten van een rijwielhandel zouden wijzigen. Uiteindelijk heb ik 16 jaar gewerkt voor het CBR. Vandaag de dag is een vakdiploma niet meer noodzakelijk om een rijwielhandel te beginnen, maar is er alleen een inschrijving van de Kamer van Koophandel nodig. Toen ik 34 jaar was ging ik zelfstandig wonen. Naast de openbare school werd een plan ontwikkeld waar in Akersloot de eerste woningen voor alleen staanden werden gebouwd. Ik heb daar als wethouder de eerste paal geheid. Ik was tevens voor dit plan ingeloot, had de eerste keuze en ging na oplevering wonen aan de Mozartlaan nr. 63. Omdat ik mij toch graag wilde binden aan een partner, ben ik na een aantal jaren groter gaan wonen en kocht ik een eengezinswoning aan de Startingerweg nr. 5, waar ik nu nog woon. Ik heb een paar keer verkering gehad, maar met degene die ik wilde hebben lukte het niet. Toen ik eind in de 30 was kreeg ik kennis aan een vrouw uit Alkmaar, die jong, op 17-jarige leeftijd, was getrouwd en inmiddels was gescheiden. Het klikte heel goed, maar het is uiteindelijk niets geworden, want zij wilde niet verhuizen naar Akersloot en ik, inmiddels wethouder, wilde niet verhuizen naar Alkmaar. We zijn ook samen op vakantie geweest, zelfs toen de verkering uit was. 27 Jaren 1970: Willem op vakantie.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 28