FIAT Wilhelminakazerne, vier maanden in Breda, in de Kloosterkazerne, en daarna 16 maanden in Nunspeet, waar ik veldartillerist was en een administratieve V.l.n.r.: aanleg van de A9. Toen café 't Pontje vrij kwam heeft hij zich ingeschreven. Willem, Wouter Er waren meer inschrijvingen en uiteindelijk moest er geloot worden. Het Jan, Hans, Gerard. g^g tussen wijlen Jaap Zoon, die toen in de gemeenteraad zat, en Oonk. Oonk was uiteindelijk de gelukkige. Ik heb toen met paard en wagen van mijn vader de verhuizing gedaan vanuit het houten huis naar café 't Pontje. Toen Oonk café-eigenaar was, ging ik ieder weekend oberen in café 't Pontje. Ik heb heel wat drankjes geserveerd, ook op het terras. Als het mooi weer was, was het heel druk op het buitenterras. Ook heb ik nog een poosje, tussen het oberen door, de pont bediend. Later werd ik zelf klant bij het café 't Pontje." Oonk heeft tot 1975 het café gerund. Daarna nam Piet Bruijn het over. "Na mijn diensttijd heb ik ontslag genomen bij Telefoondistrict Amsterdam en ging ik op zoek naar een andere baan. Ik kwam terecht bij Fahner aan de Huigbrouwerstraat 4 in Alkmaar, een leder- en fourniturenzaak. Daar heb ik één jaar gewerkt, want wat ik op het oog had, vertegenwoordiger worden, zat daar niet in. Fahner was wel een groothandel, maar had geen buitendienst. Ik ben naar een uitzendbureau gegaan en kwam te werken bij Leonard Lang, die importeur was van de Fiat en gevestigd was aan de Stadhouderskade nr. 114 in Amsterdam. Het onderdelenmagazijn was gelegen aan de Daniël Goedkoopstraat. Daar kwam ik op de boekhoudafdeling terecht, eerst als uitzendkracht en later in vaste dienst. Ik ging weer met de trein naar Amsterdam, maar later ook vaak met de auto, een Fiat Levering uit voorraad. J. LEONARD LANG. Amsterdam. VRACHT-en TOUR-AUTO'S. 26

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 27