Boerenleenbank, Hans Deijlen, die later met zijn ouders is geëmigreerd naar Australië, en Dick Leijen. Ook Kees Mooij is een tijd mijn kameraad geweest. Vele jaren later, toen ik mijn broer Herman bezocht in Darwin, de meest noordelijke stad van Australië, heb ik Hans Deijlen, die woonachtig is in de buurt van Melbourne, opgezocht. Vóór en na schooltijd hielp ik vader met melken. Ik mocht niet op voetbal, want ik moest helpen op het bedrijf. Ik hielp mee met melken totdat ik mijn eerste baan kreeg. In dat jaar kocht vader een melkmachine. Op 17-jarige leeftijd ben ik leider bij s.v Meervogels '31 geworden. Op 28-jarige leeftijd ging ik voetballen. Ik werd opgesteld bij uitwedstrijden. Dat kwam s.v. Meervogels '31 goed van pas, want ik had een auto en dat was makkelijk voor de uitwedstrijden. Na de lagere school ging ik naar de VGLO in Alkmaar. Ik wist niet wat ik wilde worden. Ik heb lang gezegd: "Ik wil melkboer worden." Na één jaar de VGLO te hebben gevolgd mocht ik naar de Mulo in Alkmaar. Ik moest eerst een toelatingsexamen doen, maar ik zakte. In Castricum was net een Mulo gestart en ik ging toen naar Castricum op school. Daar kon ik zonder een toelatingsexamen de Mulo volgen en was ik de eerste leerling uit Akersloot. Na het eerste trimester hoorde ik tot de beteren van de klas en mocht ik Mulo-B gaan volgen met aanvullende vakken, talen en wiskunde. Het was een vierjarige opleiding. Ik was 17 jaar oud toen ik van school kwam. Ik ben gaan werken bij Telefoondistrict Amsterdam als boekhouder en ging dagelijks met de trein naar Amsterdam. Achter het Paleis op de Dam had je een telefooncentrale die voor de plaatselijke telefoondienst was. Schuin daarachter, aan de Spuistraat, was een kantoorgebouw waar op de bovenste verdieping het kantoor van Telefoondistrict Amsterdam was gevestigd. Het was een hele andere wereld, je sprak iets deftiger. Voor zover je nog een dialect had, wilde je dat daar voorkomen. De stad was toen nog lang niet zo druk bevolkt. Je zag een enkele toerist lopen. Ik heb daar vier jaar gewerkt met een onderbreking in 1961, toen ik in militai re dienst moest. Ik was twee maanden gelegerd in Ossendrecht, in de Koningin 25 Lagere school. Staand: juffrouw De Jong, Zittend: juffrouw Eggen, juffrouw Veeboer, juffrouw Sernee. 1950: Schoolfoto lagere school.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 26