De Geesterweg was nog niet aangelegd. Er lag wel een talud die voor de oorlog was aangebracht." Door de oorlog en gebrek aan materialen is de Geesterweg pas in de vijftiger jaren gerealiseerd en opengesteld. "Wij gingen ook op bezoek bij opa en oma Veldt, die in de boerderij woonden aan de Sluisweg, hoek Startingerweg" De boerderij aan de Sluisweg was in 1899 gekocht door Pieter Veldt en Anna de Boer, de overgrootouders van Willem. Daarom staat dit jaartal ook op de dakpannen. De boerderij is echter eerder gebouwd, go rond 1839. De grootouders van Willem, Willem Veldt en Hillegonda Kraakman, hebben de eerste 10 jaar van hun huwelijk gewoond aan de Middelweg in Heerhugowaard, waar gij een boerderij huurden. Zij gijn in 1914 naar Akersloot verhuisd. Uit dit huwelijk gijn 14 kinderen geboren, waarvan de eerste ges in Heerhugowaard ter wereld kwamen. Jacob Johannes, het negende kind in het gegin en de vader van Willem, is geboren in Akersloot in de boerderij aan de Sluisweg. Twee kinderen gijn in het klooster getreden. De genealogie van de familie Veldt is gepubliceerd in het jaarboek De Groene Valck 2005 waar tevens het levensverhaal is te legen van Willem gijn neef, Arie Veldt. "Op de kleuterschool in de voormalige kaasfabriek aan de Julianaweg zat ik bij de zusters Ursulinen van Bergen in de klas, onder andere bij zuster Hostila. Zij woonde in Uitgeest aan de Langebuurt waar vanuit het kloosterhuis in Bergen een dependance voor de zusters Ursulinen was gevestigd. Met mijn buurtgenootjes en tevens klasgenootjes, Dick Leijen en Annie Schouten, ging ik elke dag lopend naar school. De lagere school heb ik goed doorlopen, ik kon goed leren. Ik zat bij juffrouw Velzeboer in de 1ste klas, juffrouw Sernee in de 2e klas, juffrouw Eggen in de 3e klas, meester Jansen in de 4e en 5e klas en meester Van der Holst in de 6e klas. Mijn lagere schoolkameraadjes waren Bertus Kers sens, zoon van Piet Kerssens, de toenmalige bankdirecteur van de 24 Achter (v.l.n.r.): Gerard, vader Jaap, Willem, moeder Annie, Wouter, Voor (v.l.n.r.): Jan, Jaap, Hanneke, Hans. 1946: Willem in de tuin van de kleuterschool.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 25