Begin 1986 werden we als toneelvereniging uitgenodigd om te figureren in de TROS-serie 'Dossier Verhuist'. We moesten daarvoor naar Spijkerboor. Daar was de sportwagen van Derek de Lint en Liz Snoijink het Noordhollands Kanaal ingereden. Wij waren getuigen terwijl de auto uit het water werd gehesen. Henk Krom was cameraman van de NOS en is later goed in beeld gekomen. Karel Schouten moest zelfs eerder heen en kreeg nog tekst ook. Hij moest een boertje spelen waarbij Sacco van der Made aanklopte om te zeggen dat er een auto het water was ingereden. Helaas is deze scene later niet uitgezonden. Alle andere leden stonden aan de waterkant in pyjama of als scholier met fiets en boekentas. Omdat een lid van onze club steeds afdwaalde met zijn ogen (we stonden gewoon te staren naar een lege kabel aan een kraan) is deze scene heel veel keer opnieuw gedraaid. Maar uiteindelijk zagen we bij de uitzending, die we gezamenlijk bekeken, dat velen van ons (kort) in beeld waren. Sint Willibrordus ging landelijk de ether in. Moord op de planken De leden Het bestuur en de leden van de club voelen zich altijd zeer betrokken. Iedereen helpt mee met het zoeken van kleding, meubels en andere rekwisieten. En ook het opbouwen en afbreken van het decor is een gezellig gebeuren, waarvoor duidelijk geldt: Vele handen maken licht werk. Ook het uitzoeken van een nieuw stuk proberen we altijd zoveel mogelijk te laten rouleren onder de leden. Toch zien sommige leden daar graag van af en het argument is dan altijd: Ik zie het niet, ik kan geen stukken lezen. Bij het lezen van een toneelstuk moet je altijd de situatie kunnen imagineren. En dat is soms erg 19 1998: Progrmma 'Moord op de planken' thriller van Rosemary Foster en Bill Noble in de vertaling van Alfred Pleiter. Rolverdeling: Nicholas (als acteur Robert) Penny (als actrice Gloria) Hal, regisseur Cherry, eigenares van het theater Delia, decorschilderes en speelster Rosamund, comstumière en speelster Stanley, speler Burton, technicus Magda Swanson, de ster Van buiten' Madeleine, haar kleedster Dexter Ross, haar verloofde Sheriff Parsons Jane Fleming, zijn assistente Dokter Law, lijkschouwer Het stuk bestaat uit drie bedrijven, die zich betrekkelijk kort achter elkaar afspelen. De grote pauze is na het tweede bedrijf. Als het doek opgaat, ziet u een repetitie van een toneelstuk. Het is dus toneel op toneel. Dat blijkt ook uit het decor: het is nog een rommeltje. De plaatselijke vereniging heeft een beroemde actrice kunnen aantrekken, maar die verdwijnt op geheimzinnige wijze. Velen zijn verdacht, maar daarover verklappen we niets. Maakt u voor uzelf of onder elkaar maar een wedje wie de dader is. Wel vertellen we u nog dat de vermiste dame gevonden wordt en dat is geen prettig gezicht. U bent dus gewaarschuwd, zeker als u jonge kinderen zoudt willen meenemen. Veel plezier Wim Scholten Renata Kerssens Erwin Tiebie Joke Riesebosch Thea Melker Atie Schoon Sjors Veldt Henk de Goede Mary Bakker Follie Plooij Henk Krom Cor de Leur Corrie Kerssens Kees Kuyper regie: Kees Kuyper decor: Aad Kerssens licht: Marcel den Dunnen grime: Jeanne Ekels Net Verduin souffleuse: Riet Buur Tijdens de pauze vragen wij uw aandacht voor de verloting!!

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 20