maar die pasten er niet goed bij. Ik had zelf nog in Indië gezeten, dus ik wist precies wat de militairen droegen. Toen is Cor in de auto gestapt en naar Bronbeek bij Arnhem gereden. Hier zitten veel oud militairen en daar heeft Cor uniformen geleend. Dit stuk peelden we in 1996, dat nas wel het hoogtepunt. Alles klopte toen: de decors, de kleding en het pelen. Volgens mij hebben we het drie keer gepeeld,. Daarnaast was SU de Strandjutter in 1993 ook een hoogtepunt. Het publiek was flink onder de indruk, het was muis- en muisstil in de zaal." Andere activiteiten Eind jaren vijftig werd vanuit de toneelvereniging het jongerentoneel opgericht onder leiding van kapelaan De Boer en Jo Meijne. Dit heeft enkele jaren geduurd en menig jeugdlid stroomde door naar het volwassen toneel. In 1964 werd de naam van het jongerentoneel veranderd in 'De Fuik' en daarna stierf dit initiatief een langzame dood. Ook waren enkele leden, Jo Admiraal en Paul van Ginkel, actief bij de speeltuinvereniging en ook daar werd dan een optreden georganiseerd in Café Verduin met nog jongere spelertjes en speelstertjes. Dit was dan de afsluiting van wat in die tijd het winterwerk werd genoemd. In de jaren negentig, toen Koninginnedag nog op het handbalveld werd georganiseerd, speelden enkele leden van de club poppenkast en er werd ook een compleet toneelstuk voor de kinderen opgevoerd. Een van die kinderstukken, 'De blauwe bosaardbei', geschreven door Mary Schoon, is zelfs opgevoerd in de Efteling, dit als onderdeel van een wedstrijd. Ook voor verschillende andere verenigingen hebben we in de loop der jaren optredens verzorgd. Dit gebeurde o.a. voor de R.K. Volksbond, de K.A.B., zangverenging Amicitia, de R.K. Middenstandsbond, de L.T.B. afdeling 16 1996: Henk de Goede in zijn zelf geschilderde decor van 'De Jantjes'. 1999: 'De blauwe bosaardbei'. Mary Bakker, Joke Riesebosch, Angelique den Dunnen.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 17