Rotterdam naar de Euromast. Zij schrijft: "Heel erg mooi, ik was er nog nooit geweest. Daar hebben we koffie gedronken. Daarna hebben we een rondvaart gemaakt door de havens. Lekker fris, want het was erg heet die dag. Om een uur of twee zijn we gaan lunchen in Restaurant Drievliet in Rijswijk. Erg lekker. Daarna gingen we naar Madurodam. Ik vond het er zo leuk, we raakten niet uitgekeken." Vanaf de jaren tachtig houden we een keer per jaar een feestavond of -dag. Daarvoor werd als wisseltrofee de 'Superbrordus' aangeschaft voor diegene die als beste uit de bus komt tijdens de spelletjes. De avondjes hebben vaak een thema en iedereen is dan ook verkleed. Een tijdlang hebben we aan het begin van het seizoen een fietstocht gehouden. En we zijn zelfs twee keer een heel weekend met de club op pad geweest. Eenmaal naar Den Haag en eenmaal naar Texel. De wisseltrofee komt oorspronkelijk bij Piet de Koster vandaan. We zochten een heilige Willibrordus, maar die konden we niet vinden. Maar Piet had nog wel een Antonius en die leek er wel op, zo zei hij. Deze trofee ging heel wat jaartjes mee, totdat iemand die de wisselprijs had gewonnen ging verhuizen. Bij het uitpakken sneuvelde het beeld. Paniek! Wat nu? Gelukkig bestond er toen al internet en er werd gezocht naar een handelaar in heiligenbeelden. Daar een Willibrordus besteld. Probleem opgelost! Maar toen het beeld werd bezorgd, leek deze helemaal niet op het origineel. Toch maar de voorzitter gebeld en die heeft het verhaal van Piet de Koster uitgelegd. Sinds die tijd hebben we een echte Willibrordus als wisseltrofee. Henk de Goede: "Het 75-jarig bestaan van Willibrordus hebben we gevierd op toneel. Toen speelden we 'De Jantjes', dat was een prachtstuk. Ook het decor was prachtig. Het stuk speelde zich in Indië af. We hadden alles zelf helemaal uitgedacht. We speelden toen in officiële uniformen, dit had Cor de Leur geregeld. We hadden eerst zelf uniformen gemaakt, 15 Wisseltrofee Superbrordus sinds 1988. 1996: 'De Jantjes'. Net Verduin, Henk Krom, Henk Kerssens, Mary Bakker, Cor de Leur, Henk de Goede.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 16