nodig om de band te kunnen betalen. Dus je huurde een bandje in voor één a twee uur, maar je moest ge wel de hele avond betalen. Een bandje dat toen vaak speelde was 'Het Geitenkwartet'. Een oom van me speelde in dat bandje." Genieten Henk de Goede: 'Na de voorstelling bleven de acteurs meestal nazitten bij Arie Verduin. Dan gingen we voor elkaar spelen of sketches doen. Ik heb wel eens meegemaakt dat het licht werd toen ik wegging. 's Morgens moest ik weer te werk, maar ik stond go bibberig op een trapje te schilderen dat ik weer naar huis ben gegaan. Cafébaas Arie Verduin was helemaal gek van toneel en van Willibrordus. Hij ging ook altijd mee met de uitjes en stelde leuke prijzen ter beschikking voor de loterij. Een keerper jaar was er het uitje, dan gingen we er met de bus op uit. We spaarden en samen met wat we overhielden daar deden we het van. Die uitjes daar keken we echt naar uit. Voor de rest kwam je weinig van het dorp af. Ik weet nog dat we naar Rotterdam gingen. Daar gingen we door een tunnel lopen onder de Maas door. Dat was voor ons ongekend. We hadden nog nooit een tunnel gezien of er doorheen gelopen. We staken jaarlijks altijd op bij een cafeetje in Driebergen. Ze kenden ons al, en vonden het maar wat mooi als we daar weer kwamen. Ik weet nog een keer dat we daar vandaan weer weggingen, dan stapten we voor in de bus, maar achterin stiekem er weer uit en we slopen zo het café weer in. Op de terugweg gingen we altijd eten in Amsterdam bij Van 't Heck in de Kalverstraat." HAVtNRONDVAART HAVENDIENST „SPIDf HAFENRUNDFAHRT ROTTERDAM HARBOURTRIP VISITE DU PORT Ook in een fotoalbum van begin jaren zeventig van Liesbeth Krom blijkt het uitje een onuitwisbare indruk te hebben gemaakt. Op vrijdag 10 september 1971 vertrok de groep om acht uur per bus vanaf Roemer richting 14 1996: Repetitie 'De Jantjes' Thea Melker, Henk Krom, Cor de leur, Wim Scholten, Net Verduin, Riet Buur, Follie Plooij, Corrie Kerssens, Henk de Goede, Mary Bakker, Henk Kerssens, Peter 1971: Uitje Rotterdam. Paul Woestenburg Paul Buur, Krom.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 15