was in de jaren tachtig afhankelijk van een tweetal microfoons, die boven de hoofden van de spelers hingen. Het was daardoor moeilijk om in de hele zaal alles goed te volgen. Ook de geluidseffecten waren in den beginne gemaakt van belletjes met draadjes en batterijen (het bellenbord). Het is wel eens voorgekomen dat de souffleur de telefoon moest laten overgaan en dat het bellenbord weigerde. De souffleur stak zijn hoofd door het raam en riep toen maar luid: "Ring, ring". Ook dat is verleden tijd. Tegenwoordig worden alle geluidseffecten uit de computer gehaald en zijn de spelers voorzien van microfoontjes met zenders. Daardoor kunnen ook de mensen die achterin de zaal zitten alles goed volgen. Van donateursavond tot bal na In het Noordhollands Dagblad van 15 november 1957 werd vermeld dat dezer dagen folders verspreid werden, waarin de gelegenheid werd geboden zich op te geven als donateur of donatrice van "de r.-k. gem. toneelver. St. Willibrordus uit Akersloot". De opzet van deze actie werd ook verklaard in deze folder, waaraan tevens een opgavenformulier was verbonden, waarmee men zich kon opgeven. Bovendien gingen enkele leden op huisbezoek om de ingevulde formulieren op te halen en om de mondelinge opgaven te noteren. Het bestuur en de leden hoopten, dat velen zouden toetreden tot het donateurkorps, waarmee de vereniging en de amateurtoneelbeoefening in Akersloot, naast de invloed van film en televisie, zeer gebaat zouden zijn. Henk de Goede: 'Er was een speciale avond voor de donateurs. Een paar keer per jaar liepen we langs de donateurs om één of twee kwartjes op te halen. Zo werd er beetje bij beetje gespaard voor een toegangskaartje. Ondanks de armoede wilden de mensen toch nog wel een pleziertje en ging men naar het toneel. De eerste uitvoering was altijd voor de donateurs. Als de entreeprijs omhoog ging, dan moesten we ook de donateurs vooraf waarschuwen en aanspreken. De entreeprijs was jarenlang fl. 1,25 en de garderobe een kwartje. Nadat de donateursavond was afgeschaft, speelden we nog jarenlang de eerste voorstelling voor het Rode Kruis." Geen toneeluitvoering zonder verloting. Om de kosten van het huren van repetitieruimte, decors, kleding, pruiken en schmink te betalen werd er al sinds jaar en dag in de pauze een verloting gehouden. Hierbij konden de bezoekers leuke prijzen winnen en de toneelvereniging kon zo het financiële 12 1992: 'Lievevrouwen bedstro'. Henk Kerssens, Bert Krom, Corrie Kerssens, Thea Melker, Henk Krom, Mary Bakker, Paul Buur.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 13