iedereen zijn steentje bij. Handig is dat we tegenwoordig wel eens meubilair kunnen lenen bij 'De Doorstroom De verlichting was vroeger een lastig verhaal. Ik weet nog dat we begonnen met twee stopcontacten voor de lampen, daar moesten we alles mee doen. Maar je wilt het ook wat grootser aanpakken en we hebben toen verlichting gehuurd. Een dure aangelegenheid. Het is meer dan eens gebeurd dat tijdens de voorstelling de stoppen eruit vlogen. Nu hebben we een eigen lichtinstallatie en zijn de stroomvoorzieningen een stuk beter." De techniek begon ook steeds meer een belangrijke rol te spelen. De toeschouwers wilden het immers goed zien en horen. Het licht bestond vroeger uit twee grote sterke lampen aan het plafond en dat werd gecompleteerd met twee stellen voetlicht. In 1962 bracht de voorzitter, de heer J. Kerssens, dank aan het gemeentebestuur, voor de verleende medewerking bij de aanschaffing van nieuw toneellicht, waarvan alle verenigingen konden profiteren. Met de aanstelling van een vaste lichtman in de jaren negentig werd de verlichting steeds professioneler. Het voetlicht verdween en er kwamen meerdere lampen aan het plafond te hangen met filters en dimmers. Zelfs hebben we enige keren gebruik gemaakt van een volgspot. Het geluid 11 1983: 'De Kerkestraat is een keurige straat'. Thea Schoon, Henk Pekel, Net Verduin, Cor Kaandorp, Siem Woestenburg, Henk de Goede, Henk Krom, Riet Buur, Karel Schouten, Paul Buur, Joke Riesebosch. 1984: 'Tina Totalos'. Net Verduin, Henk Pekel, Paul Buur, Henk Krom, Thea Schoon, Corrie Kerssens, Joke Riesebosch.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 12