papier met daarop de aanvangstijd, de rolverdeling en de toegangsprijs. Later kwamen daar leuke tekeningetjes bij en werd het een echt boekje. Weer later deed de sponsoring zijn intrede en stonden er adverteerders op, zoals de leverancier van de meubels, de lichtman of gewoon een lid, dat een eigen bedrijfje had. Henk de Goede: Decors zijn onmisbaar bij de toneelstukken, maar ook bewerkelijk. Je moet ze ontwerpen, maken, schilderen, plaatsen en weghalen. Veel decorwisselingen op een avond is niet handig. We hebben wel eens een Noors stuk gespeeld, een prachtig stuk met mooie kostuums en decors. Maar als je de kostuums en decors moest maken en deze ook nog tussentijds wisselen, dan maak je het jezelf lastig. De ruimte voor opslag was ook beperkt. Het gebeurde wel dat decors tijdelijk buiten moest worden opgeslagen. Als er dan een hoosbui kwam was je klaar. We hebben ook wel eens een decor gemaakt van stro, maar het slopen en herplaatsen is dan wel lastig. Het stro lag door de hele zaal. Ik heb in het verleden veel decors geschilderd. Meestal was de ondergrond plaatmateriaal of board De decors maken en schilderen deden we toen bij Jachthaven Verduin. jarenlang heeft Had Kerssens de decors gemaakt. Die pakte het soms heel groots aan. Hij ging zelfs bij andere voorstellingen of verenigingen kijken om ideeën op te doen. Hij heeft wel eens de Tower Bridge gemaakt, dat was een geweldig groot gevaarte. Dat is typisch Aad, hoe groter of gekker, hoe mooier hij dat vindt. De laatste jaren doet Piet van de Molen de decors samen met Aad. Zo draagt 10 1965: 'Oom Albert tochPaul Buur, Aad Kaptein, Lida Hollenberg, Jan Kerssens, Jo Admiraal, Babs Graas, Henk de Goede. 1967: 'Een Nel Buur, Greet Kerssens, Wim Veldt, Aad Kaptein, Henk de Goed, Cor Kaandorp, Babs Jongerius, M. Woestenburg, Paul Buur.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 11