toneelspelen weetje het nooit, soms loopt de generale fantastisch, maar het stuk niet. Of de ene avond loopt het wel en later weer niet." In 1934 "gaf tooneelvereeniging St. Willibrordus in het café van Verduin een uitvoering voor een talrijk opgekomen publiek op Maandag 2e Paaschdag. Opgevoerd werden 'De eenzame hoeve', historisch spel in 3 bedrijven, en een klucht 'Professor Droomstede of De vijf niet bij elkaar'. Wetende, dat in deze vereeniging goede krachten meewerken werden deze stukken goed ten tooneele gebracht. Daar de zaal bijna geheel was bezet met jongelui, ging door het rumoer veel van het gesprokene verloren, maar de oorzaak is, dat het programma overladen was, waardoor de opvoering te lang duurde." Adverteren voor een toneelstuk, dat doe je in Akersloot in 'Op de hoek', dat later 'Het witte blaadje' werd genoemd. Om de aandacht van de lezer te krijgen ontstonden er in de loop der jaren leuke advertenties in de vorm van stripverhalen of gedichten. Ook de regionale weekbladen verzorgden vaak een aankondiging en bij hoge uitzondering besteedden ook de dagbladen, zoals de Alkmaarse Courant of het Nieuw Noordhollandsch Dagblad, hier aandacht aan. Tot ver in de vorige eeuw stuurden deze dagbladen vaak een recensent naar de uitvoering en werden de maandag erna snel alle kranten afgestruind op zoek naar de recensies. Deze konden soms wel eens kritisch zijn, maar over het algemeen was het geschreven stukje altijd wel positief. Helaas wordt dit voor de regio Alkmaar niet of zelden meer gedaan. De programmablaadjes waren in het begin gewoon een gekleurd velletje AKERSLOOT. In het café van Verduin gaf de tooneel vereeniging St. Willibrordus alhier een uit voering voor een talrijk of gekomen publiek op Maandag 2e Paaschdag. Opgevoerd wer den „De eenzame hoeve'", historisch spel in 3 bedrijven en een klucht „Professor Droom stede of De vijf niet bij elkaar''. Wetende, dat in deze vereeniging goede krachten mee werken werden deze stukken goed ten too- neele gebracht. Daar de zaal bijna geheel was bezet met jongelui, ging daar het rumoer veel van het gesprokene verloren, maar de oorzaak is, dat het programma overladen was, waardoor de opvoering te lang duurde. 9 Alkmaarsche Courant 4 april 1934.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 10