"De protestante kleuterschool die met medewerking van mijn vader was opgericht, was gesitueerd aan de Raadhuisweg achter het Witte Kruisgebouw Vele jaren later is er aan de Buurtweg een nieuwe kleuterschool gebouwd, waar de eerste steen door mijn vader is gelegd. In de kleuterklas zat ik bij juffrouw De Jong. Ik was dol op hamertje tik, ik tikte juffrouw De Jong helemaal gek en werd door haar naar de gang gestuurd. Rob de Haas zat ook op deze kleuterschool en had een mooie blauwe trapauto en daar was ik wel zó ontzettend jaloers op, maar goed dat was leuk. Na de kleuterschool ging ik naar de lagere openbare school, die zich 20 meter verder aan de Raadhuisweg bevond. Daar heb ik de lagere klassen gevolgd. Er waren twee lokalen, klas 1, 2 en 3 in één lokaal en klas 4, 5 en 6 in één lokaal. Het was best wel verwarrend om met drie klassen in één lokaal te zitten. Door problemen, toen waren er al de eerste tekenen van 'metoo', en hierdoor een wisseling van leerkrachten, eerst een invaller en later weer een vaste leerkracht, ontstond er een leerachterstand bij de schoolkinderen wat later invloed had op de doorstroming naar het voortgezet onderwijs. Ik heb vroeger veel gelezen en ging iedere week naar de bibliotheek om boeken te lenen. De boeken 'Arendsoog', 'Gebroeders Hardy', Kameleon, verslond ik. In die periode was de bibliotheek nog in de voormalige Kaasfabriek aan de Julianaweg ondergebracht en Nic Kaandorp was de bibliothecaris. De eerste herinnering van Hein gaat terug naar de kleuterschool. In 1965 ging ik naar de VGLO in Alkmaar. Keuze vervolgopleiding werd vanuit de leerkrachten lagere school besloten. Pas toen de Wet op het voortgezet onderwijs (Mammoetwet) in 1968 in werking trad, verbeterde de doorstroom binnen het voortgezet onderwijs aanzienlijk. "Het was best zwaar maar wel een goede tussenstap. Nadat ik de VGLO-klas had doorlopen ging ik 14 naar de HBS-A. een uitgebreide opleiding met een diversiteit aan vakken. Ik heb tijdens deze opleiding veel boeken gelezen (Nederlandse literatuur) en diverse talen gestudeerd, Frans, Engels, Duits en twee jaar Spaans. De HBS-A heb ik fluitend doorlopen. Mijn vrienden waren Frans Blokker, Kees van Dijk, Jacob van der Oord en Huib Walsarie. Op de hoek Meerweg/Kerklaan speelden wij voetbal en hadden voor het afbakenen van een doel paaltjes geplaatst, de paaltjes werden door ons even weggehaald als er een auto langs moest; dat gebeurde sporadisch want er was toen bijna geen verkeer op de weg. Dat is nu niet meer voor te stellen. Als kleine jongen speelde ik ook veel met vrienden op het bedrijf aan de rand van de kade. Op een keer was ik bijna verdronken en Cor Smit heeft mij toen uit het water getrokken. Ik was ook lid van de voetbalvereniging Meervogels, speelde in het elftal van Junioren 1 en stond in het elftal linksback. Ik was niet echt een goede voetballer. Nic Timmer was onze elftalbegeleider. Mijn vader stond altijd langs de kant van het voetbalveld om mij aan te moedigen. Toen ik 16 jaar was ging ik van de voetbal af. Ik was niet zo'n In mijn jeugdtijd was er ook nog wel sprake van een scheiding tussen katholiek en protestant. Zo was er in Akersloot de Storeyclub voor de katholieke jeugd en achter de kleuterschool 'Onder de beuk' stond een klein keetje dat de sportman. 15 1967: (achter 2 e van rechts) 1958: Hein op de kleuterschool. m k i- 1962: Hein, lagere school 3 e klas. 1960: Liesbeth, vader Teun, moeder Rie en Hein op de foto in Zeeuwse klederdracht. 1967: Boven (v.l.n.r.): Ton Krom, Frits van Dijk, Dick Broersen, Nico Krom, Jan van der Eng, Nico Oud, Hein, Jan Stuifbergen, Peter Kaptein, Piet Krom. Onder (v.l.n.r.): Hans Krom, Peter Velpeboer, Jan Zoon, Nico van Baar, Rinus Hollenberg.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 9