^^/evensverhaal Hein Dil In dit jaarboek kunt u herinneringen en belevenissen lezen van Hein Dil, geboren op 22 mei in het jaar 1953 en het tweede kind van Teun Dil en Rie Kriek. Eerst even terug naar de jaren 40. Op een koude winterse dag gaat Teun Dil schaatsen op het binnenmeer in Uitgeest en raakt hij in gesprek met een meisje. Teun woont samen met zijn ouders, Dirk Dil en Elisabeth Dil- Sint en zijn oudere zus Geert, aan de Meerweg (nu huisnr. 6) in Akersloot. Zijn vader is mede-eigenaar van het familiebedrijf 'Gebroeders Dil'. Het meisje, Rie Kriek, woont in Uitgeest aan de Verzetstraat 1940-1945. Haar vader, Hein Kriek, en moeder, Engeltje Kriek-Buisman, hebben een loodgietersbedrijf. Achter de woning staat een houten schuur, waar met loodgietersapparatuur door Hein Kriek o.a. zinken goten worden gemaakt. Later komt ook zijn zoon Henk in het loodgietersbedrijf werken en wordt in Castricum door de 'Kriek'familie ook een loodgietersbedrijf Teun en Rie krijgen uiteindelijk verkering, Meerweg (nu huisnr. 4). In 1949 worden Te eerste kind, dochter Elisabet Engeline. Haar roepnaam wordt Liesbeth. Teun koopt een stuk land van de familie Broersen en in opdracht van de familie Dil wordt door het aannemersbedrijf 'Gebroeders Tiebie' en timmerbedrijf van de fa. Blokker op die locatie een vrijstaande woning gebouwd. Wanneer de bouw is gerealiseerd betrekt het jonge gezin Dil de woning aan de Julianaweg (nu nr. 62). Op 22 mei 1953 komt daar hun zoon Hein ter wereld. trouwen in 1948 en gaan wonen aan de un en Rie verblijd met de geboorte van hun 12 Hun dochter Liesbeth is vernoemd naar de moeder van Teun en zoon Hein wordt vernoemd naar de vader van Rie. hteir Teun werkt bij zijn vader in het familiebedrijf 'Gebroeders Dil' dat in Zaanstad was gevestigd maar in het jaar 1884 naar Akersloot is verhuisd. Het bedrijf had in het jaar 1854 van Alkmaar de 'Heerlijkheid van Akersloot' gekocht, ofwel het gakelijke recht om met uitsluiting van anderen te vissen. De 'Gebroeders Dil' verwierven hiermee het alleen-visrecht op het Alkmaardermeer en de daarbij horende titel 'Heer van Akersloot'. Door het huwelijk van de zus van Dirk en Jan Dil met Jacobus van der Oord wordt Van der Oord ook mede-eigenaar van het bedrijf. Rie doet de huishouding en neemt de zorg voor hun kinderen voor haar rekening. 'Opa (Dirk) Dil heb ik nooit gekend, oma (Betje) Dil was in haar laatste levensjaren vrij ziekelijk. Zij woonde om de beurt zes weken bij haar dochter Geert, die met Piet Blokker was getrouwd, en zes weken bij ons. Dit was niet altijd prettig en mijn moeder heeft mij een keer op mijn hart gedrukt "jij neemt mij later niet in huis" en daarmee liet ze doorschemeren dat zij het er eigenlijk niet mee eens was maar er geen andere optie was, want toen waren de verzorgingshuizen nog niet zoals ze nu zijn. Daarentegen heb ik fijne herinneringen aan opa en Opa Kriek, oma Kriek, tante Lenie, oma Kriek, ik was daar graag het was er gezellig en ik mocht spelen in de loodgietersschuur. Tussen de ouders van mijn vader en de ouders van mijn moeder zat een groot verschil. Mijn moeder was ook veel vrijer dan mijn vader." 13 Hein DU Elisabeth Dirk Dil, Teun (op schoot) en Geert. Woning aan de Julianaweg, nr. 235B (nu nr. 62). Liesbeth beeft een broertje gekregen. Wij M E. Dil - Kriek T. DU Akersloot, 22 Mei 1953 julianaweg 235 b Geboortekaartje Hein. moeder Rie met dochter Liesbeth. Moeder Rie met zoon Hein.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 8