November 94 December Ludo Tiebie 95 Uitreiking Yad Vashempenning aan de nabestaanden van Diet Kloos-Barendregt, Arie en Alberta Barendregt-De Zeeuw, Klaas en Krelisje Heinis en Cornelis en Trijntje Strijbis-Dekker, die in de oorlog de kleine Mirjam Spalter (m.) hebben opgevangen. (Foto Thijs Rooimans, De Telegraaf 25 oktober 2017.) Koopovereenkomst 'Startingerhof' van het perceel grond gelegen tussen het Tulpenlaantje en de Kwekerij in Akersloot wordt getekend door het bestuur van de CPO vereniging Startingerhof dat zich hier de afgelopen vijf jaar hard voor heeft gemaakt. Het appartementencomplex is bestemd voor 50-plussers. Oplevering eind volgend jaar. Expositie blikt terug op ramp van 1978. In de bibliotheek is een fotoexpositie van een brand die werd veroorzaakt door een tankwagen die in brand vloog bij een tankstation aan de Kerklaan. Hierbij brandden twee woningen volledig Wat is er aan de hand op de A9, de teller staat dit jaar al op dertien ongelukken ter hoogte van Akersloot. Is het puur toeval of is er een aanwijsbare oorzaak, wie het weet mag het zeggen. Toneelvereniging Rosenbacker speelt de komedie 'Wie is hier de dokter', dit belooft weer een gezellige avond te worden. De zesde editie van de walk-in concerten gaat van start. Vijf jaar geleden hebben Jeckes van Baar en Gerard Struijf de walk-in-concerten naar Akersloot gehaald. Zondag 26 novembei E0(KI3Mb- Julianaweg 45 mis 1983, eerste deuntje maandagmorgen bij Henk Levering rn-OTTrtTteftyn - Veldbloemenlaan 8 Covers, uptempo en ballads, divers maar herkenbaar £03CÉC3jCf! - Startingerweg 30 Van Rockabilly - Rock&Roll - Rock. 50er jaren tot nu ifem - Koningsweg 42 Luisteren nai op huiskamt rJirfifUtoPnTtrffo- Veldbloemenlaan 1 Programma Wak-In Concert 2017. rOtjTrrpgftrm- Buurtweg 41 Jazz, blues, balla3s en pop fUrffliry^ftrrn - Wilhelminaplein 2 Rocken als vanouds ITlTnf!<:i.,^i.Trrrf7. Koningsweg 11 Gezellige zomerse toppers Waterzijde 1a Magie Strini Vapour Trails; „Tha'Bonerz Veldnamen in de polder 'Over- Die'. Kees Druiven verzorgt een lezing in de bibliotheek. De percelen in deze polder droegen vroeger een naam. Veel van deze curieuze namen zijn bewaard gebleven maar nu vaak onverklaarbaar en voor meerdere uitleg vatbaar. Er wordt ook stilgestaan bij de ontstaans- en gebruiksgeschiedenis van de wateren rondom dit gebied. Helaas zijn beiden overleden, deze zesde editie wordt aan hen opgedragen. Er zullen zo'n 10 tot 15 acts te horen en te zien zijn, verspreid over het hele dorp. Wel rook maar geen vuur. De Brandweer Akersloot krijgt een melding van een binnenbrand in de kerk aan de Kerklaan. Na een onderzoek komt de brandweer er snel achter dat er van een brand geen sprake is. De grote hoeveelheid rookontwikkeling achter de kerk is afkomstig van de kachel van de kerk. Het wandelpad om de voetbalvelden en achter de tennisvelden verkeert in een zeer slechte staat. Door de grote plassen, kuilen en modder zijn er al verschillende glij- en valpartijen geweest. Deze toestand van het pad is veroorzaakt door werkzaamheden met zware tractoren die onderhoud hebben gepleegd aan de sloten. Aan het College van B&W is gevraagd om het wandelpad te herstellen. Motorcoureur Jaimie van Sikkelerus gaat een volledig seizoen in 2018 WK Superbike rijden en gaat als een echte prof de wereld over. Hij gaat rijden bij Team Lorini op een Honda CBR 600 RR, een geweldige uitdaging voor de twintigjarige coureur uit Akersloot.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 49