parochie te vieren. Net als voorgaande jaren wordt deze dienst gehouden op het scoutingterrein aan de Roemersdijk. Foto's en beelden in Gemaal 1879. Expositie van Gerda en Rina Velzeboer, dochters van de laatste kolenboer uit Akersloot. Gerda maakt beelden en objecten van keramiek, Rina fotografeert. Al met al lijkt het weer een interessante expositie te worden. De herinrichting van de Geesterweg is klaar. Akersloters en betrokkenen staan stil bij de feestelijke afronding van de werkzaamheden. Wethouder Marcel Steeman en Alex van der Geest van de fietsersbond verrichten samen de opening. De Rabobank haalt de geldautomaat weg. Dit heeft onder meer te maken met kans op een plofkraak. De pinautomaat is ingebouwd in Akerhof. Er wordt voorlopig een pendelbusje ingezet naar Limmen zodat mensen daar kunnen pinnen. Er zijn plannen om een pinbox te plaatsen. Juni Cafetaria Akersloot sluit de deuren. Maar liefst vijfenvijftig jaar is er hier een snackbar gevestigd geweest. Op het Wilhelminaplein kan men weer meedeinen en luisteren naar hartverscheurende liederen van zes koren die smartlappen en Shantymuziek ten gehore brengen. Een geslaagde 16de avondvierdaagse voor Scouting Akersloot. Een avondvierdaagse om in te lijsten, zo gesmeerd loopt het natuurlijk door de goede voorbereidingen en medewerking van de vele vrijwilligers. 90 Juli Na een melding van een schietincident bij hotel Van der Valk heeft de politie een overleden man in een bestelbusje aangetroffen. Niet veel later meldde een 49-jarige man zich op het politiebureau te Zaandam, hij is aangehouden en ingesloten. De politie onderzoekt de zaak. De bovenste verdieping van een woning aan de Startingerweg is door brand zwaar beschadigd. De brandweer is snel ter plaatse. De brand wordt opgeschaald naar middenbrand zodat ook de brandweer van Heiloo met een tankspuit en de brandweer van Alkmaar met een hoogwerker ter plaatse komen. De vrijwillige brandweer uit Akersloot moet samen met de collega's van Heiloo en de officier van dienst uitrukken voor een brand op een boot in de jachthaven aan de Klaas Hoornlaan. De brandweer had het vuur snel onder controle. Augustus Kermis Akersloot. Ringsteken en hoefgetrappel zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat blijkt ook weer tijdens het ringsteken op de laatste kermisdag. Als vanouds ratelen de deelnemers met de aanspanningen over de klinkers van de Kerklaan. Op het dak van de basisschool De Brug heeft een korte maar felle brand gewoed. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, vermoedelijk een technisch mankement. 91 Brand in een woning aan de (Foto: Ruben Noom.)

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 47