Handbaldames van Meervogels zijn kampioen geworden, zij promoveren naar de eerste klasse. Plannen woningbouw. In het hotel van Van der Valk kan men informatie inwinnen en een inschrijfformulier ophalen voor de bouw van deze 23 woningen. Dit nieuwbouwproject grenst aan de Startingerweg ten noorden van het Tulpenlaantje. Start project circa 2018. Maart The Flying Dragon gaat weer open. De brandschade bij het Cantonees restaurant is na een jaar hersteld. Aquarius speelt 'The Passion'. Een oud verhaal in een modern jasje met voorstellingen in Akersloot en Heiloo. Het plezier spat eraf bij het Aquariuskoor. Alle nummers zijn bekende popsongs van Diggy tot Ramses Shaffy. Rondje Bert voor KWF. Wandeltochten van 25 en 10 km of een rondje van 3,5 km. Samen met enkele leden van het bestuur en familieleden worden er op deze dag bloemen gelegd op het graf van Bert de Jong, de oud-voorzitter van de AMAK. Mary Bakker schrijft een komische thriller voor toneelvereniging Willibrordus uit Akersloot. Deze speelt de thriller 'Belgische Roulette' in De Lelie. Jubilarissen bij de brandweer. Burgemeester Mans reikt de onderscheiding het bronzen Brandweerkruis uit vanwege 12,5 jarig dienstverband aan de heren Bart Kruijenaar, Roeland Eijpe, Ruud van Vliet, Maikel Smaalders en Jeroen Krom. Tevens wordt er afscheid genomen van Gerard Boots na 26 jaar trouwe dienst. April Eerbetoon aan Gerard Struijf medeorganisator van de Cross Triatlon. Gerard was betrokken bij vele verenigingen in Akersloot. Hij stond aan de basis van de triatlon en was tevens deelnemer aan dit sportieve evenement. Deze editie zal mede in herinnering aan Gerard worden georganiseerd. Schoolvoetbal. De meiden van de 'Brug' zijn kampioen, alle poule-wedstrijden werden gewonnen. De wedstrijden zijn gespeeld op het sportpark Limmen. Akerpop in de Storyclub. Aanleiding van dit spektakel is het jaarboek van de Historische Vereniging Oud-Akersloot dat in april 2017 wordt gepubliceerd met hierin het tweede artikel over 'Akersloot en de popmuziek' waarin de 88 jaren tachtig uitgebreid aan de orde komen. In die periode was er veel muzikaal talent in het dorp aanwezig. Een aantal van deze talenten staat vanmiddag weer op het podium. Kijkje op de boerderij. Boerderij 'Het Vertrouwen' zet de staldeuren weer open, iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen op dit melkveebedrijf. Naast de 120 koeien en jongvee zijn er schapen en lammetjes te zien. Tevens staat er een foodtruck en is er een proeverij met melk, kaas en kefir. Opknapbeurt begraafplaats Dielofslaantje. Op deze begraafplaats wordt al meer dan 1000 jaar begraven en daarom is deze plek van grote cultuurhistorische waarde. Historische grafstenen blijven zoveel mogelijk behouden op de oorspronkelijke plek. Stenen die scheef staan worden rechtgezet, de urnenmuur krijgt een uitbreiding. Gouden ster voor basisschool 'De Brug'. Een gouden ster als keurmerk voor de tussenschoolse opvang wordt uitgereikt aan de basisschool. Mei Bermbrand. De vrijwillige brandweer van Akersloot en Heiloo worden gealarmeerd voor een bermbrand langs de A9 bij Akersloot. De bermen zijn door het mooie weer erg kwetsbaar. Openluchtdienst Protestantse Gemeente Akersloot/Uitgeest. Een hagenpreek is een preek in het open veld, de afgelopen jaren is het een traditie geworden een feestelijke dienst samen met de Rooms Katholieke 89 Muziek in de Storeyclub met For2Night.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 46