De dijk volgt de bedijkingsslingeringen van het vroegere moeras. De Wester Hooge Dijck was de hoofdweg naar Akersloot, het doorgaande verkeer ging langs de links en rechts gelegen huizen en boerderijen. De Westerweg, maar nu van noord naar zuid richting de Schulpvaart, ter hoogte van de bebouwing van het bedrijf van Peter Kaptein. Opgemaakt door: Eric Kippersluis en Bram Stompedissel 86 roniek 2017 Januari Het ontmoetingscentrum 't Kruispunt van Akersloot is weer helemaal van deze tijd. Het is niet alleen vergroot maar heeft tevens een metamorfose ondergaan. Om dit financieel mogelijk te maken hebben vele sponsoren een bijdrage geleverd. De afwerking is in eigen beheer en door vrijwilligers uitgevoerd. Ook dit jaar is de tiende editie van het Old Alkmaar Boarding zaalvoetbaltoer nooi gespeeld in de Sporthal de Lelie van Akersloot. Het toernooi is inmiddels een begrip in de regio. Er is een lezing in de bibliotheek in Akersloot over de Abdij van Egmond gehouden door Paul Buitenhuis. Hij is rondleider in de Abdij. De Abdij heeft een lange en rijke geschiedenis. Februari Komt er een casino in Akersloot? De gemeente Castricum heeft ingestemd met de bouw van een casino bij hotel Van der Valk. Start van de bouw wordt eind 2017. De dijk rond het Alkmaardermeer is op verschillende plekken niet meer hoog en stabiel genoeg. Dit houdt in dat de dijk met 10 tot 30 cm wordt opgehoogd. Na werkzaamheden is de dijk voor de komende 20 jaar weer op orde. 87 Vroeger langs de Klaas Hoorn- en Kijjpolder.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 45