Met de Uitgeesters Robert van der Eng (zang), Ron Beudeker (toetsen), Ronald Woerden (drums) en Vincent Dudink (gitaar) werd in de geest van de 'line-bands' Shoreline en Headline als grap de naam Washline bedacht en werden acht nummers ingestudeerd. En zo werd Washline opgericht; in de krant genoemd als een Akersloter rockformatie. Robert kon in zijn jeugd thuis de even verderop wonende gitarist Jan Wijte van The Bintangs horen oefenen. Mede daarom ontluikte er bij hem de zin om ook gitaar te spelen, wat hij zichzelf heeft aangeleerd. Ronald leerde trommel spelen bij de Uitgeester drumband en nam daarop drumlessen in Beverwijk. Vincent heeft onder andere les gehad van Sjaak van Baar. Ron Beudeker leste bij muzieklerares Bertie Buijs - van Tongeren in Uitgeest. In het prille begin heeft Finus Tromp na wat aanwijzingen van Robert de basgitaar bemand. Finus met als Akerslootse roots, dat hij de kleinzoon is van de markante Akersloter kermisorganisator Finus Koek. Geoefend werd in de bedrijfsruimte van Opa Koek in Castricum, totdat in de oude stookruimte van de meubelfabriek Van der Eng te Uitgeest een echte oefenruimte kon 72 worden ingericht. Finus verkaste al snel naar de metalformatie Evisceration, waarna Robert de baspositie erbij nam. Het repertoire bestond voornamelijk uit rockcovers van o.a. Golden Earring, Lenny Kravitz, Rolling Stones, Beasty Boys, Rage Against The Machine, met als enig criterium alleen te spelen wat ze zelf leuk vonden. Roemrucht is hun optreden op Luilak in Akersloot. Na vrijdagavond in de Storey Club te hebben gespeeld, waarbij het publiek vanwege stemproblemen van zanger Robert zelf de teksten heeft gezongen, werd na enkele uurtjes slaap verder buiten gespeeld op het Wilhelminaplein. Door persoonlijke interventie van de burgemeester werd daaraan een einde gemaakt. Maar daarmee was hun naam wel gevestigd. Naast de Storey Club waren er optredens in De Balken (bijna huisband), Café Thijs en The Gate (v/h De Ooievaar) in Uitgeest. In Castricum in City Pool en Me Tante. Ook tijdens de jaarfeesten van de Universiteit van Amsterdam in Heino en Eindhoven. Speciale optredens waren in het wintersportoord Saas-Fee in Zwitserland, waar Ronald tijdelijk werkte, en op een bruiloft in Gravedona aan de rand van het Comomeer in Italië, waarvoor ze gevraagd werden door een Nederlander die hen in Saas-Fee had zien spelen. Voor de eerste maal in Saas-Fee reden ze vrijdag met apparatuur naar Zwitserland. Speelden daar vrijdag en zaterdag en reden op zondag weer naar huis om 's maandags weer te werken. 73 Washline. V.l.n.r.: Ron Beudeker, Robert van der Eng, Vincent Dudink en Ronald Woerden. Matthijs van der Eng, Ronald Woerden, Suzette Swart, Robert van der Eng en Ron Beudeker.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 38