Zijn grootste inspiratiebron is gitarist, Mark Knopfler van Dire Straits. Zijn oefenen begint op een goedkope gitaar door urenlang mee te spelen met LP's en cassettebandjes. Judith kreeg, met een zingende moeder die op 16 jarige leeftijd optrad voor de radio in Nederlands-Indië, de muziek met de paplepel ingegoten. Haar ouders kwamen in 1969 in Akersloot wonen. Zij begon in 2001 te zingen in het Popkoor Heiloo. Zes en half jaar later startte ze met negen meiden uit Heiloo, Sint Pancras en Alkmaar een eigen meidengroepje 'Track 9'. John leerde op zesjarige leeftijd het drummen van opa Hoetjes. John heeft nog in de Heiloose boyband Peckerhead gespeeld en begon in 1995 de band The Sockets. Dit heeft hij tien jaar lang gedaan. Verder speelde hij in de rock- en-rollband Hi Jack Charlie. Het bakkersvak en het gezinsleven waren echter niet goed met optredens te combineren. Als bandnaam werd voor 'JJUS' gekozen, hun voorletters. In 2010 traden Akersloter Jan Hijlkema (broer van Judith) als gitarist en Hans (Johannes)van der Himst (Castricum) als bassist toe tot de band. Met hun voorletters werd de naam JJJJUS. Jan had op jonge leeftijd een kortstondige liefde voor het drumstel, maar stapte over naar de gitaar. Toen de voetbalsport als speler en daarna als trainer al zijn tijd opslokte, stond het spelen op een heel laag pitje. Nadat hij deze hobby beëindigde, werd hij door zijn zus gevraagd en trad Jan na zo'n 20 jaar toe tot de band. Na drie jaar moest Hans terugtreden vanwege gehoorproblemen en stopte Silja als zangeres. Al snel werd er een nieuwe zangeres gevonden, Nathalie Hoekstra, woonachtig te Heiloo. Nathalie begon in 2007 ook bij het Popkoor Heiloo, waarin zij na enige tijd ook solo's zong. De gekoesterde wens om in een band te zingen werd in 2012 werkelijkheid toen zij door Judith werd gevraagd eens mee te oefenen met JUS. Ook werd in de (oud) Akersloter Andrew Deijlen een nieuwe bassist gevonden. Andrew maakte deel uit van de band For2Night, die in het jaarboek 2017 is omschreven. Omdat het verhaal van de voorletters inmiddels niet meer klopte is in 2013 de naam veranderd in het huidige 'JUS'. De band heeft op verschillende locaties hun oefenruimte gehad, zoals in Bakkum, Akersloot en Wormerveer. Nu wordt wekelijks geoefend in de oefenruimte van hun vaste geluidsman Bob Mooij van de Akersloter band Tha Bonerz. De band staat bekend als een band die nummers speelt die iedereen wel kent, maar die niet zo veel gecoverd worden. Hun repertoire varieert van The Doobie Brothers tot Doe Maar of van Anouk tot Blondie. Een mondharmonica of kazoo wordt naast de 'gewone' instrumenten ook gebruikt. Het geeft de nummers dan net hun eigen andere sausje. De band vindt het een muzikale uitdaging om de nummers zowel 'vol versterkt' als 'akoestisch' te kunnen spelen. Dat opent de mogelijkheid om op grote feesten te spelen en het ook klein te houden als dat nodig is. De band speelt voornamelijk in Noord-Holland. Een optreden in het militaire kamp van de Nijmeegse Vierdaagse (6.500 militairen) heeft de band als een hoogtepunt ervaren. Groot podium en een groot enthousiast publiek. JUS is ook een vaste act op de walk-in-concerten. Twee cd's heeft JUS gemaakt. De eerste ('Vette Jus' in 2011) In maart 2014 werd de tweede cd 'Non De JUS' opgenomen. Dit is een akoestische cd waarbij de liedjes in z'n geheel live zijn ingespeeld. Op You Tube zijn hier sfeervolle beelden van. Nevertheless De Akerslootse Miranda Hageman is de zangeres en het boegbeeld van deze band. Deze band is een van de deelnemers van de niet meer uit Akersloot weg te denken walk-in-concerten. Miranda vormt sinds de jaargang 2017 met Gerda Ransijn de organisatie van deze concerten. Miranda kende al vanaf haar jeugd een van binnenuit komende drive om te zingen. Ze volgde vanaf 2005 zangles bij Michel Schutte uit Egmond aan Zee. Toen die emigreerde naar Canada werd via skype les gevolgd. Onder andere vanwege problemen door het tijdsverschil is zij in 2017 hiermee gestopt. In 2009 nam zij contact op met haar broer Ronald Oord om een band op te richten. Ronald was al langer semi beroepsmatig in de muziek actief. Ronald maakte enkele muzikanten enthousiast en de start was daar. In de eerste bezetting speelden naast Miranda, en Ronald (Heemskerk, toetsen), Ronald van Hove (Uithoorn, gitaar), Paul Jan Salari (Castricum, basgitaar) en sinds 2015 op drums Frank Bemmel (Hoorn). 69 JUS. V.l.n.r.: Udo Weijkamp, Andrew Deijlen, Nathalie Hoekstra, John Hoetjes, Judith Weijkamp, Jan Hijlkema.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 36