Er werd eerst even geoefend in Wijk aan Zee, maar al snel werd de Storey Club de vaste oefenruimte. Er werden nummers ingestudeerd van o.a. Bonnie Riatt, Anouk, Amy Winehouse, Adèle en Caro Emmerald maar ook van b.v Michael Jackson. Ze omschrijven hun stijl zelf als 'pop en soul met een funky groove'. Ze hebben nog geen eigen nummers en beperken zich dus tot covers. Het eerste optreden was in december 2008 in de Storey Club en in 2009 staan ze op Akerpop voor een goed gevuld Wilhelminaplein. Ook verzorgen ze in die periode een buitenconcert bij De Lelie tijdens de Koninginnedag viering. De groep bestaat naast Petra uit de Zaankanters John Bons (gitaar), Jos Blekemolen (drums), Simon Karlas (bas), de Castricumse Anita Gaasbeek (sax) en de Akersloter Winfried Huguenin op toetsen. Naast diverse andere optredens (vaak besloten feesten, maar ook regelmatig in het Alkmaarse Gulden Vlies) deden ze ook mee aan de walk-in-concerten in 2014. Dat was tevens het laatste optreden, want daarna besloten ze met de formatie te stoppen. Tijdens de walk-in-concerten van 2017 heeft Petra samen met Aak Buur nog een optreden verzorgd onder de naam Vapour Trails. Fabric Voorloper van Fabric is de band Skywalker (2006) geweest. De originele bezetting bestond uit vijf jongens uit Heemskerk. Maarten Kos (zang), Niels Kamp (piano), Wim Kornman (gitaar), Bart Boon (basgitaar) en Jan Kornman (drums). 66 Er werd geoefend in een oude koelcel van een bollenbedrijf aan de Kleine Houtweg in Heemskerk. Het genre was divers. Van Queen tot Metallica en van Guns N' Roses tot Neill Young. In 2008 werd Roy Vonk via 'muziekantenbank.net' de nieuwe bassist en zorgde daarmee voor de Akerslootse inbreng. Roy genoot les van de professionele jazzbassist Ben Janssen (Amsterdam), een vriend van zijn ouders, die hem triggerde om ook basgitaar te spelen. Met een nieuwe bassist werd er ook voor een nieuwe naam gekozen: 'Fabric'. De letterlijke betekenis van het Engelse fabric is: textiel/weefsel. Het heeft verder geen diepere betekenis. Zonder een specifieke inspiratiebron te hebben was hun drijfveer, dat samen muziek maken gewoon leuk werd gevonden. In de nieuwe samenstelling waren er o.a. optredens in 'Nozem en de Non' te Heemskerk en op Akerpop 2009. Om verschillende redenen stopten Maarten en Niels na anderhalf jaar. Op voorspraak van Roy trad Robbert Vetter (gitaar, Castricum) tot de groep toe en op voorstel van beiden kwam Nick Morsch (zanger, Castricum) als zanger. Deze drie kenden elkaar van de middelbare school en hadden al eerder samengespeeld. Robbert leerde rond zijn 13e jaar het gitaarspelen van Vincent Hiemstra. Jan heeft zichzelf het drummen aangeleerd. In deze samenstelling werd het accent meer gelegd op de rock en de blues. Door drukte met de werkzaamheden van zijn eigen onderneming was Wim genoodzaakt tot 'tijdelijk' stoppen. Tot en met 2012 was Fabric een viermansformatie. De ongeschoolde Nick bleek als zanger een natuurtalent. Opgetreden werd onder meer in de Storey Club, Akerpop op het Wilhelminaplein, 't Voorom, Sporthal De Lelie, Nozem en de Non en Stoeppop (Heemskerk). In 2013 sloot Wim zich weer aan bij groep. De optredens worden gekenmerkt door hun stevige muziek en zo was de band te horen op Ezelrock 2013 (Heemskerk) en Stoeppop 2014. Ook is Fabric geregeld te bewonderen tijdens de walk-in-concerten. Sinds 2016 is Fabric door het vertrek van Wim weer een viermansformatie. Roy, Jan, Robbert en Nick oefenen in hun eigen oefenruimte aan Busch en Dam (Uitgeest). JUS In 2009 vraagt de Paulusschool in Heiloo ouders een bandje te formeren om kerstliederen te brengen tijdens het kerstdiner. Udo Weijkamp, Judith Weijkamp-Hijlkema, John Hoetjes en Silja Kops woonachtig te Heiloo geven gehoor aan dit verzoek. Het kerstoptreden, buiten in de snerpende kou en sneeuw, wakkerde bij hen de reeds gekoesterde wens aan om als band te spelen. Udo (sologitarist/zang) heeft een voorliefde voor country, folk en gitaarrock. 67 Fabric. V.l.n.r.: Robbert Vetter, Jan Kornman, Nick Morsch, Roy Vonk en Wim Kornman.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 35