Frans Teuthof legde in 2006 contact met Harald Kippersluis, Fred Buur, Ruud den Hartog en Pieter van der Meulen om deze groep vorm te geven. Rockmuziek, Amerikaanse bolides, bier drinken en lol maken waren de kernelementen voor deze band. De eerste muzikale klanken werden een feit in een oefencentrum in Alkmaar. Na twee avonden te hebben gespeeld met Ruud den Hartog als zanger werd deze dubieuze glansrol overgenomen door de tweelingbroer van Fred, Tom Buur. Fred Buur had gitaarlessen gekregen van Sjaak van Baar, de anderen waren autodidact. Op de vraag aan Tom waar hij zijn zanglessen genoten had, liet hij een brede glimlach zien. Na verschillende oefenruimtes in Noord-Holland flink op de grondvesten te hebben laten schudden, vond de band een vaste standplaats aan de Molenlei in Akersloot. Hier wordt wekelijks stevig gerockt onder het genot van een biertje. Op een van deze oefenavonden heeft de band een naam gekregen: Tha Bonerz. Voor de vertaling verwijzen we graag naar het Amerikaanse Slangwoordenboek. De mannen gaan voor het steviger meeblèrwerk. De band speelt covers met vooral veel vuige gitaren zoals Foo Fighters, Pearl Jam en U2. Maar ook een ballad van Triggerfinger of nummers van Alice in Chains, Volbeat en Thin Lizzy. In 2007 debuteert de band in de Storey Club. Het ijs was gebroken en vele optredens volgen. Enkele hoogtepunten zijn Akerpop, De Hout Rocks (een festival in Alkmaar), vele geslaagde kroegoptredens en ze hebben zelfs in de halve finale van The Clash of the Coverbands gestaan. Ook doen Tha Bonerz al vanaf het begin met veel plezier mee aan de walk-in- concerten in Akersloot, 64 wat meerdere akoestische huiskameroptredens tot gevolg heeft gehad. Het plezier van muziek maken en de lol die de bandleden samen hebben is niet veranderd. Als voorbeeld gingen de bandleden op een zondagochtend na een optreden in de kroeg La Strada te Heiloo de instrumenten en de gage van het optreden ophalen. Om 01.00 uur werden de heren de kroeg uitgeveegd, de instrumenten stonden er nog en de gage was volledig opgegaan aan de drankrekening. Zoals bij iedere rockband zijn er wat verschuivingen in de formatie geweest. De huidige bezetting is als volgt: de Akersloters: Tom Buur zang, Fred Buur gitaar, Harald Kippersluis bas en uit Heiloo, Bob Mooij drums. Ze oefenen nu in de bedrijfsruimte van Bob in Ypestein Heiloo. Bij hun allereerste optreden in Sporthal de Lelie hadden ze nog geen installatie en op stel en sprong werd er een oude installatie gekocht in Den Bosch. Die wordt niet meer gebruikt want nu kunnen ze voor hun optredens beschikken over een professionele installatie van een vriend van drummer Bob. Ondertussen zijn Tha Bonerz een begrip in Noord-Holland, graag geziene gasten op feesten en partijen, in de tent, de kroeg, in de zaal of gewoon in een willekeurige woon- of slaapkamer. Voor ieder wat wils dus. Moondance Begin 2008 trad de Akerslootse Petra van der Hulst als zangeres toe tot de Zaanse formatie 5 Beaufort. Op dat moment werd meteen besloten tot een naamsverandering en gingen ze verder onder de naam 'Moondance'. 65 Tha Bonerz V.l.n.r.: Fred Buur, Tom Buur, Bob Mooij en Harald Kippersluis.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 34