Maar als je de band vraagt wat de belangrijkste inspiratiebron is: "Dat is ultieme kermisband Shoreline en hun eindeloze 'eerste deunen'-sets tijdens de Akersloter kermis in de jaren 70 en 80; de allerbeste mix van muziekliefde en lol maken". De Bikkels groeien pas echt tot zichzelf met de introductie van de Walk In Akersloot. De Bikkels spelen vanaf het begin in de schuur van bassist Ron Verduijn met elk jaar een heel nieuw repertoire. Bij de walk-in-concerten van 2015 spelen ze voor het eerst hun eigen lied 'Ze Hebben De Duivel Opgepakt In Het Café Van Arie Kip', waarvan de tekst zich afspeelt in het Akersloot van de jaren vijftig. Drie leden van De Bikkels hebben hun sporen ruim verdiend in de Akersloter popscene en zijn in de vorige twee jaarboeken al regelmatig genoemd. Rick Buur maakt zijn muzikale debuut in deze groep en in het onderstaande stukje hebben we Rick gevraagd iets te vertellen over zijn tekstuele inbreng in De Bikkels. Rick Buur: "Ik heb een hobby, ik vertaal liedjes. Het zijn altijd verhalende country- en bluessongs en dit is de vertaling van een favoriet van mij 'They Caught The 60 Devil And They Put Him In Jail In Eudora, Arkansas van Tony Joe White'. Dit was mijn eerste vertaling die we speelden met De Bikkels, voor het eerst gespeeld op het walk-in-concert in 2015. Ik wilde deze tekst omzetten naar een Nederlandse situatie. De omgeving deed me denken aan de verhalen die mijn vader vertelde. Mijn vader, Paul Buur (1931-1995), was een geweldige verhalenverteller. Hij kon aan de etenstafel urenlang uitweiden over wat hij die dag op zijn werk had meegemaakt. Wij kenden al zijn collega's en klanten beter dan ze zichzelf kenden. Hij heeft zijn hele leven in Akersloot gewoond. Hij is opgegroeid op de boerderij waar nu nog steeds mijn ome Jan Buur woont, aan de Boschweg op de Sluisbuurt. Hij kon beeldend vertellen over zijn jeugd in de jaren veertig en vijftig. Over de boerderij, de buren, de oorlog, de familie. Het verhaal van het originele Engelstalige lied speelt zich af op het platteland in het zuiden van de Verenigde Staten. De verteller loopt naar huis, komt langs de buurvrouw en hoort van haar dat de duivel is opgepakt en in het plaatselijke cachot is gegooid. Maar de volgende dag is hij weer weg en ineens zit de straatarme gevangenisbewaarder in een gloednieuwe Lincoln Continental luxe auto. Hoe zou dat nou komen? In mijn versie loopt de verteller terug uit de Hempolder van het koeien verweiden. De buurvrouw die hij spreekt is vrouw Edelenbosch; die woonde daar toen echt aan de Boschweg 23 (later de boerderij van Piet de Ruijter). Er was eerst een kladversie van de tekst waar de duivel werd opgepakt 'in De Hem in Akersloot'. Maar wat doet de duivel in De Hem? De duivel loopt niet door de polder, die zit in de kroeg! Dus werd het Het Café Van Arie Kip. Ik neem aan dat ik hier niet hoef uit te leggen wat het café van Arie Kip was? Dat café is een heel themanummer van De Groene Valck waard." DJ Korsakoff DJ Korsakoff is de artiestennaam van de Akerslootse Lindsay van der Eng. Zij is de succesvolle DJ van zonder scherpe grenzen melodieuze hardcore/ hardstyle/ freestyle. Rond haar 17e jaar bezocht ze dancefeesten, waarop zij DJ's zag optreden. Die 61 De Bikkels (v.l.n.r.): Rick Buur, Ron Verduijn, Frank Buur en Wido Roorda.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 32