Binnenkort gaan ze de studio in. In de oefenstudio van Johan, waar wekelijks geoefend wordt, staat één van zijn vijf drumstellen, een elektronische AT5 en op de playlist is te zien dat er nummers geoefend worden van o.a. Foo Fighters, Kings of Leon, ACDC, van Halen en Guns 'N Roses. Shosholoza In 1997 vierden Niek Krom en Corrie Leering hun 55-jarig huwelijk. In het muzikale gezin werd de kerkmis voorbereid met zang. Het zingen beviel de dames zo goed, dat schoondochter Ingrid Knikman het idee opwierp om hierop voort te borduren en in korte tijd hadden 25 vrouwen zich gemeld. De twee aangemelde mannen haakten al snel af. Er werd gewoon thuis geoefend onder leiding van Micheline Beer, die muziekles gaf op de Akersloter scholen. Micheline had Zuid-Afrikaanse roots en gebruikte voor het inzingen Zuid-Afrikaanse nummers. Dit leidde ertoe, dat eerst als koornaam Mamma Themba werd gekozen, wat betekent 'Vertrouwde'. Het eerste optreden was in 1999 in de Vriendschap voor het Katholiek Vrouwengilde. Daarna volgde een gezamenlijk optreden in de Johannesschool met de leerlingen van de basisscholen. Om zich verder te onderscheiden werd voor Zuid-Afrikaanse nummers gekozen. Deze uitdrukkelijke keuze en de belasting van het wekelijks repeteren hadden wel als gevolg dat het ledenaantal zakte naar 12 waaronder: Gerda Ransijn, Anneke van Baar, Monique van Baar, Carla Veldt, Cora Veldt, Dorien Veldt, Ineke Leijen, Tini Krom en Marga Krom. De huiskamer van Anneke van Baar werd de repetitieruimte. In een later stadium beurtelings bij de leden thuis. Inmiddels was ook de naam gewijzigd in 'Shosholoza', wat in het Zuid-Afrikaans 'samenwerking' betekent. Toen Micheline zich meer wilde toeleggen op dansen trad in 2003 Otto van den Aartweg aan als dirigent, die het koor naar een hoger niveau tilde. In 2009 nam Esther Krom het stokje over van Otto en vanaf 2011 werd eens in de maand zangles gevolgd bij zangcoach Deborah Pardy uit Egmond aan de Hoef. De optredens waren overigens altijd zonder dirigent, wat prima ging. Ze begeleidden zich met zelf vaak in het buitenland aangeschafte ritmische muziekinstrumenten, zoals de door Anneke en Dorien bespeelde djembé. Andere instrumenten kenden kleurrijke namen zoals peul, lamatenen, kikker, rasp en ei. Het koor heeft vele optredens gekend zoals: 100-jarig bestaan van de Spoorbuurt in Alkmaar, waar de inspiratie werd opgedaan voor de walk-in-concerten, het MCA, een Amsterdams buurthuis, korenfestivals in Bakkum en Monnickendam, café De Kade in Zaandam, kasteel Radboud in Medemblik en de dierentuin Van Blanckendaell in Tuitjenhorn. Met pastoor Olling werd gezongen in de 'R.K.-kerkenvastenactie-tournee' van Limmen, Heiloo en Akersloot. Ook is het koor tweemaal geveild in de Akerslootse kerkenveiling. Veelal waren de optredens gelieerd aan Afrikaanse hulpprojecten, zo ook het project van Akerslootse vrienden voor een woningbouwproject in Kenia. In 2014 stoppen de zussen Veldt en een jaar later stoppen ook de dan nog zes overgebleven 58 leden met Shosholoza. Aan het eind van hun bestaan kende hun repertoire zo'n 45 nummers, die allemaal uit het hoofd werden gezongen. In 2015 is het met JJAG (Jeckes van Baar, Jan en André Verduin en Gerard Struijff) gedeelde optreden tijdens de walk-in-concerten hun afscheidsconcert. De Bikkels Opgericht begin jaren 90, bezetting: Frank Buur - gitaar, Rick Buur - zang, Wido Roorda - drums, Ron Verduijn - bas. De Bikkels beginnen als een akoestisch duo, met broers Frank Buur (gitaar, ook in Desire) en Rick Buur (zang), op feesten en barbecues. Na uitbreiding met Desire-collega Ron Verduijn op bas en met als tijdelijk lid een drummachine speelt het trio enkele jaren naamloos door als gelegenheidsgroep. Na uitbreiding met drummer Wido Roorda (o.a. ex Switch en Between) wordt het een volledige band die vanaf 2000 ook in cafés en op andere podia speelt. De 'werktitel' De Bikkels wordt de officiële naam. De Bikkels combineren een liefde voor klassieke rock-'n'- roll, folk en country met Nederlandstalige uitstapjes. Ze houden ervan het repertoire te variëren en spelen door de jaren heen speciale themaoptredens gewijd aan de muziek van Johnny Cash, Van Morrison, Bruce Springsteen, de Blues, Ierland en Nederrock. 59 Achter (v.l.n.r.): Cora Veldt, Tini Krom, Ineke Leijen, Gerda Ransijn, Marga Krom, Monique van Baar en Carla Veldt. Voor: links Dorien Veldt en rechts Anneke van Baar.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 31