Rock Roll-festivals van Nederland plaatsvindt. In de rest van het artikel maakt u dus kennis met de jongste geschiedenis en met groepen die nog steeds actief zijn. Ook kennen we in Akersloot een aantal dj's die regelmatig optreden in de plaatselijke horeca, maar wie niet mag ontbreken in dit artikel is de meest internationaal bekende Akerslootse op muziekgebied en dat is Lindsay van der Eng, die onder de naam DJ Korsakoff over de hele wereld bekend is. Johan Vermaas (Left Behind) Deze drummer pur sang heeft in meerdere formaties gepeeld. Momenteel is hij actief in Left Behind. Toen Johan een jaar of 14 was werd hij besmet met het drumvirus. Zoals zovelen maakte hij kennis met muziek in de Storey Club en samen met zijn vriend Jan Sander (Solid Rock) ging hij drumlessen nemen bij Jeroen van der Veer (drummer van Tilt, waarin ook de Akersloter Harry van Veen speelde) in Alkmaar. Twee jaar lang wekelijks naar Alkmaar en toen nog twee jaar naar een bollenschuur in de Hoogegeest. Zijn eerste drumstel was een Olympic dat later ingeruild werd bij de bekende muziekhandel Spanjaard in Alkmaar, daarbij geassisteerd door zijn ome Jan Leijen (drummer van de Magic Strings). Het resultaat was een drumstel van maar liefst 9 'ketels' met daarbij nog de nodige bekkens, hihats en koebellen. Zijn eerste band werd Heavy Metal (zie jaarboek 2017) en ze oefenden bij Gerard Schouten aan de Boschweg en later in de bollenschuur van Jeckes van Baar op Starting. Na Heavy Metal heeft Johan een jaar geoefend met een bandje 'ergens in de Noord' waarmee het nooit tot een optreden is gekomen, dus na een jaar wekelijks dat hele eind gereden te hebben besloot Johan dat voor gezien te houden. Daarna werd hij de drummer van de bekende formatie Headline uit Egmond- Binnen en gedurende drie jaar hebben ze meer dan wekelijks gespeeld. Ze maakten deel uit van het management 56 van Henk Geels en de bedoeling was dat ze op den duur de optredens van Shoreline op allerlei kermissen zouden overnemen. Door een meningsverschil tussen de zangeres en de frontman van Headline is daar jammer genoeg niets van terecht gekomen. Na Headline volgde een aantal jaren in de Beverwijkse formatie Blitz onder leiding van zanger Pim Geurts en hadden ze wederom veel optredens. In die tijd volgde Johan ook workshops bij Golden Earring drummer Cesar Zuiderwijk. En er is zelfs een single gemaakt. Toen daarna besloten werd een volledige LP te maken konden de bandleden het niet eens worden over de keuze van een studio. Dat alles zorgde ervoor dat Johan besloot een tijdje te stoppen. Want naast muziek had en heeft Johan een fulltime baan als procesoperator bij Hoogovens (nu Tata Steel) en in die tijd nam hij ook nog het glazenwassersbedrijf van zijn vader over. Deze combinatie was uiteindelijk even teveel. Maar op een bepaald moment kwam zijn in Limmen wonende zuster aan met een advertentie waarin om een drummer gevraagd werd. Zo kreeg zijn carrière weer een herstart met de band Left Behind en er werd o.a. gespeeld in The Waterhole en rockclub The Cave in Amsterdam, de Nozem en de Non in Heemskerk, in lokale cafés en op kermissen. Drie jaar lang heeft Left Behind in de toenmalige samenstelling gespeeld en na wat wisselingen bestaat de band naast Johan nu uit zangeres Kim Appelhof (Alkmaar), zanger Lars Baltus (Castricum), basgitarist Jos van Hout (Beverwijk), gitaristen Max de Broeder (Limmen) en Alex Padding (Akersloot). 57 Johan Vermaas in actie in café De Balken Uitgeest. Left Behind- met links Johan Vermaas.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 30