kersloot en de popmuziek, deel 3 In dit derde en laatste artikel over de geschiedenis van de Akersloter popmuziek beschrijven we de periode van 1995 tot heden. Of liever gezegd laten we de inhoud over aan de groepen zelf, want net als in de eerste twee delen laten we de muzikanten zelf hun eigen verhaal vertellen. Bovenstaande geldt overigens alleen voor de inhoud van dit artikel, want ondertussen is ook de mooie traditie ontstaan dat de beschreven formaties zoveel als mogelijk is zichzelf ook nog een keer presenteren in de Storey Club. Symbolisch wordt in 2018 dan ook nog het 'eerste' exemplaar van De Groene Valck overhandigd aan een Akersloter die een rol gespeeld heeft in de beschreven geschiedenis. En die organisatie is in handen van de samenstellers in samenwerking met de Historische Vereniging Oud-Akersloot en de Storey Club, die overigens in 2018 ook haar 50-jarig jubileum zal vieren. Met veel plezier kijken we daarom ook terug op de tweede presentatie die op 23 april 2017 werd gehouden in een bomvolle Storey Club. Een spetterend begin door For2Night met zang van Jacqueline de Korte en Huub Metselaar, daarna speelden De Bikkels met daarin muzikanten die ook hun sporen verdiend hadden in formaties als Dangerous Power, Heavy Metal en Desire. Omdat niet alle groepen meer in oude formatie konden optreden, speelden daarna Frans Veldt en Hannes Terluin van de legendarische formatie Sloot een aantal nummers mee. Uiteraard ontbrak ook het Akersloter Kermiskoor niet en dit werd o.a. begeleid door De Bikkels en The Chief Henk Haanraads (Shoreline). Maar het onbetwiste hoogtepunt was natuurlijk Jan Oud die nu eindelijk na meer dan 35 jaar zijn tophit Karin, face-to-face kon zingen tegen Karin Gooijer, de voormalige Miss Holland. Karin was deze middag gastvrouw en overhandigde alle muzikanten een prachtige lelie. Internationaal gezien veranderde er vooral vanaf de millenniumwisseling nog al wat in de muziek. De oude popgroepen bleven wel bestaan, maar er was vooral een grote opkomst van individuen, die voortkwamen uit bekende groepen zoals Beyoncé, Robbie Williams en Justin Timberlake. We kregen ook te maken met programma's als Idols, The X-factor en Starmaker waaruit veel soloartiesten voortkwamen. Rap maakte zijn intrede met artiesten als Eminem en 50 Cent. Ook in Nederland zagen we deze trends, maar we werden vooral ook het land van de Dancemuziek en Techno en we werden in de wereld vooral bekend door dj's als Tiësto, Armin van Buuren, Afrojack en Ferry Corsten. 54 café De Deel. En wat had Akersloot? In ieder geval nog steeds heel veel muziek, want bandjes bleven bestaan of gingen onder een andere naam verder. Nieuwe bandjes kwamen en verdwenen weer, maar zoals we op de jaarlijkse Walk-In-concerten kunnen zien is er anno 2018 nog steeds een groot aanbod. Vaak richten ze zich op coverwerk, maar er- worden ook eigen nummers gemaakt. Een aantal keren heeft de popmuziek zich ook gemanifesteerd op het Wilhelminaplein waar in de jaren 2006 - 2010 onder de naam Akerpop een heus popfestival georganiseerd werd door plaatselijke horeca en de Storey Club. Hetzelfde Wilhelminaplein waar nu ook al 25 jaar één van de grootste 55 Akerpop1980 in Akerpop 2005. Op het Wilhelminaplein met Voor Mekaar op het podium.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 29