"Wij ondernemen ook uitstapjes apart, zo ga ik elk jaar naar het International Film Festival in Rotterdam en Vlissingen. Regisseurs, acteurs en actrices spreken daar een woordje en er worden films gedraaid die in première gaan, maar ook films die niet in Nederland zullen uitkomen. Ik verblijf daar dan voor een aantal dagen en r jjlH zie dan soms drie films per dag en spreek vele mensen W jB rt die ook geïnteresseerd zijn in de film. Ciska die een stoere fietser is, gaat alleen op fietsvakantie, zij heeft in 1 TWÉSMÊatf haar uppie in IJsland gefietst, I i is naar Zuid-Frankrijk gefietst i aÊn^ÊÊIf en heeft in maart 2017 in JjÊrrjÊLj- A Zuid-Afrika een fietsvakantie JKfjrwjjlm van alleen er even opuit is - .y" dat je sneller in contact komt met anderen. Ik was ook bij Cüka, evmpstirm meen de Rotaryclub aangesloten. fietstoer- Via een jeugdprogramma van deze club kregen jonge mensen die belangstelling hadden de kans en de gelegenheid om een jaar in buitenland te studeren. Hier moest men wel een selectieprocedure voor doorlopen. Vanuit de Rotary werden de kosten vergoed. Van 1998 tot 2007 kwam er jaarlijks voor vier maanden een uitwisselingsstudent in ons gezin, studenten uit Zuid-Afrika, Indonesië, Ecuador, Argentinië, en Brazilië. Het was leuk om hen een kans te geven om in een ander land te wonen en een andere cultuur te leren kennen. Ze draaiden mee in ons gezinsleven en studeerden op het Jac. P. Thijsse College en op het Bonhoeffer College. Met sommige studenten hebben wij nog contact. Mede door dit jeugdprogramma had onze zoon Koen de kans om één jaar in Brazilië te studeren." Hein en Ciska vinden hetplezierig wonen in het rustige Akersloot. Nadat Hein is gestopt met werken heeft hij ook een elektrische fiets gekocht. Soms fietsen Hein en Ciska samen, maar als Ciska op haar racefiets met een paar fietsvriendinnen erop uitgaat, dan gaat Hein alleen op pad "Fietsend vanuit Akersloot richting Egmond via de duinen naar Bakkum, geniet ik van de rust en van al het moois dat de natuur te bieden heeft, wat vroeger in verband met mijn drukke werkzaamheden best wel een beetje aan mij voorbij is gegaan." Verteld aan en opgetekend door: Gerrieta Sombroek - van Sikkelerus Roosmarie Lauritsen - van Sikkelerus 26 nleiding genealogie familie Dil De naam Dil, Dill, Dils, Diel en Dillen is volgens de Nederlandse Familienamenbank een patroniem, dus een voornaam. Volgens de gepubliceerde volkstelling van 1947 wonen er in Nederland 249 mensen met de naam Dil. In Noord-Holland, inclusief Amsterdam, wonen 214 mensen waarvan 9 in Akersloot. Toen Gerrit Jansz. Dil zich in 1869 in Akersloot vestigde kon hij niet bevroeden dat zowat na 150 jaar nog steeds zijn familie vist in Akersloot en omstreken. Hij komt van Zaandam naar Akersloot en maakt een klein uitstapje naar Waddinxveen om na korte tijd weer terug te keren naar Akersloot. Rond 1876 verruilt hij Akersloot voor Koog aan de Zaan. Hij woonde met vrouw en kinderen in de Molenbuurt. Ik weet niet of indertijd Gerrit voor zichzelf werkte of dat hij voor zijn vader werkte, immers zijn vader Jan Dirksz. Dil heeft in 1854 het visrecht voor het Alkmaardermeer en wat kleine percelen via de Gemeente Alkmaar gekocht van de Staten van Holland en West Friesland. Na het overlijden van Jan Dirksz. Dil in 1884 wordt het visrecht met wat onroerend goed openbaar verkocht aan Jan Willemsz. Dil, een neef van Jan Dirksz. Hij overlijdt 16 jaar later in Parijs en in 1902 volgt er weer een openbare verkoping. Het ontbreekt de familie Dil niet aan ondernemingsgeest. De aankoop van het visrecht, een filiaal in Londen waar Pieter Jansz. Dil de scepter zwaaide en ook pachten zij het visrecht in diverse wateren in Noord-Holland tot aan Den Helder toe. Ik heb alleen de familie Dil uitgewerkt in de stamboom die gelieerd is aan Akersloot, de familie is te uitgebreid om het geheel nu te publiceren. Jan Kaptein Nzn. 27 Hein op de foto met

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 15