In 1985 wordt onze zoon Koen geboren en in 1987 onze dochter Eva. Ciska had na de geboorte van onze kinderen graag willen blijven werken, maar bij de bank minder werken dan een 40-urige werkweek was niet mogelijk, dus zij is gestopt. Later toen onze kinderen naar school gingen en ik volledig eigenaar van het bedrijf was, is Ciska gaan meewerken in het bedrijf. Zij deed veel ondersteunende werkzaamheden, pakketjes wegbrengen, of ging twee a drie keer per week heel vroeg in de ochtend rond 05.00 uur met de autobus naar Limburg naar een viskwekerij om vis op te halen en was zo rond 10.00 uur weer terug in Akersloot." Begin 2017 heeft Hein het stokje overgedragen aan goon Koen en staat inmiddels de 5e generatie aan het roer. "Koen had een IT-bedrijf en een aantal jaren daarvoor had ik hem eens gevraagd om voor het bedrijf een website te maken. Koen bleek een grote interesse te tonen voor het bedrijf en ging meewerken. Voorheen was het contact met klanten via de telefoon heel belangrijk. Of werden er berichten per fax ontvangen. Gebroeders Dil hadden als één van de eersten een fax.Voor het doen van zaken sprak ik iedereen persoonlijk, vandaag de dag verloopt het contact met de klant meestal per email." Het bedrijf voert een naamswijziging door en gaat verder onder de naam Dilvis. Met de jongere generatie aan het roer krijgt de huisstijl van Dilvis een update en is ingespeeld op het huidige digitale tijdperk. Ook wordt meer focus gelegd op de eigen winkel en de Nederlandse markt. 24 Onze dochter Eva heeft psychologie gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) en heeft een baan bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Zij heeft een vriend en woont in Amsterdam. 'Een jaar of vijf terug zaten we om de tafel met de accountant en bespraken we het gaan opzetten van een webshop en zeiden: "Zou dat wel wat worden want vis met de post versturen". Nu kan worden gezegd dat het een goede stap is geweest. Als je de eerste bent met die vernieuwingen pak je de krenten uit de pap. Toen onze zoon Koen bij Dilvis ging werken is hij samen met zijn vriendin weer in Akersloot gaan wonen. Zij hebben een dochter. Ciska en ik hebben nu meer vrije tijd en we kunnen ons meer richten op onze hobby's, Ciska onder meer op beeldhouwen, wat zij al 20 jaar met plezier doet. Kort nadat ik het stokje had overgedragen zijn we voor 10 weken naar Zuid-Spanje geweest. We verbleven in een appartement in een plaats vlakbij Malaga. Daar kwam de HBS weer goed van pas. Ciska heeft ook Spaanse lessen gevolgd en wij konden ons goed verstaanbaar maken. Het is ons zeer goed bevallen en zeker voor herhaling vatbaar." Voor Hein was het fijn om even een paar maanden niets van het bedrijf te zien en te horen. Hij is ruim 40 jaar met vis begig geweest en het was goed om dit even los te laten. Als ge thuis gijn is helemaal loskomen eigen niet mogelijk, want ge wonen heel dicht bij het bedrijf. 25 Boven: Vader Teun en moeder Rie 50 jaar getrouwd. 1998: Teun Putter (goon van Liesbeth Putter-Dil en Wim Putter), Lydia (echtgenote van Teun Putter), goon Koen, Hein, Niels Putter (goon van Liesbeth Putter-Dil en Wim Putter), gus Liesbeth, gwager Wim. Voor: Ciska en dochter Eva. Links: Kinderen en kleinkinderen op de foto ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijk van vader Teun en moeder Rie. Vernieuwde huisstijl. Hein met goon Koen. 2017: Selah, Koen en Shana. 2017: Niels en Eva.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 14