Klaas Velzeboer had een kolenhandel. Ciska was het tweede kind in het gezin, ze had nog een oudere Zus, Gerda, en onder haar kwam broer Hans, broer Henny, zus Rina en zus Christa. Hein en Ciska kwamen elkaar regelmatig in het zwembad tegen. Ze vonden elkaar leuk en op een avond na eerst te hebben gezwommen stapt Ciska bij Hein achter op de brommer om op weg te gaan naar Cor Broersen, die ook wel 'de Bibber' werd genoemd, om een ijsje te halen. Hein wordt door Ciska versierd en ze krijgen een 25-jarig huwelijksfeest voorbereiden en op de vraag A W 'j+d \M 1 van zijn moeder: "Wie neem jij mee?" Hein antwoordt: "Ik denk dat ik Ciska vraag", is zijn moeder heel blij, want ze was best boos geweest dat Hein de verkering weer eens had uitgemaakt en ze had hem dat ook duidelijk laten merken door een dag niet tegen hem te praten. "In 1973 was het echt aan. In onze verkeringstijd gingen wij met de Mercedes van mijn vader kamperen in Denemarken. Wij gingen samen uit, naar Cuby's- Inn, naar het café van Jan van Weeren of met een hele groep naar Extase in Bergen." Na zijn diensttijd gaat Hein weer bij het familiebedrijf 'Gebroeders Dil' aan de slag. "In 1976 op 22-jarige leeftijd trouwden wij met elkaar. Wij gingen wonen aan 't Stet op huisnr. 7. Vrij jong, maar die volgorde was er toen, verkering en dan trouwen want gaan samenwonen was toen nog net niet in. Na ons huwelijk bleef Ciska werken. Zij was na de huishoudschool 20 op 16-jarige leeftijd gaan werken bij de ABN-bank in Alkmaar en twee jaar later bij de Raifaissenbank, later RABO, in Akersloot, aan de Martin Luther Kingstraat. Wij gingen de eerste jaren naast werken ook veel op reis. We bezochten de Verenigde Staten, Kenia maar ook veel landen in Europa, o.a. Portugal. Als ik wist dat er ergens een palingkwekerij was en paling te koop was dan kwam ik zelf met ideeën en dan zei mijn vader: "Goed hoor, koop maar tickets". En in die tijd, zo'n 40 jaar geleden, was het bijzonder als je een verre reis maakte, nu vliegt iedereen de hele wereld over en is het gewoon. Hein en Ciska waren dol op de Akersloter kermis en zjjn dit eigenlijk nog wel.. Tegenwoordig tijdens de Akersloter kermis is het op zondagmiddag verzamelen bij Hein en Ciska, wordt eerst iets gedronken en dan met z'n allen naar de kermis. Ook Huib Walsarie en Willem de Groot, beiden niet meer in Akersloot wonend, zjjn elk jaar weer van de partij. Ze gaan niet meer tot de laatste uurtjes door, maar zo rond 21.00 uur gaat het gezelschap weer mee met Hein en Ciska om daar een hapje te eten. Het is altijd een heel gezellig feest van "Mijn vader, betaalde H H zijn werknemers altijd op de vrijdag uit. Ik weet ervan dat hij op een keer toen er veel overuren waren gemaakt zei: "Zal ik de overuren maar vlak voor de kermisperiode uitbetalen dan hebben jullie tijdens de kermis wat meer uit te geven". Mijn vader was dus ook met de kermis bezig, hij ging zelf nooit naar de kroeg maar wel samen met mijn moeder en hun kleinkinderen naar de kermis en zij bezochten daar de kramen met speelautomaten met happertjes en schuivertjes. 21 2004: Ter gelegeneheid van de 85ste verjaardag van Rie Velzeboer. Staand (v.l.n.r.): Christa, Gerda, Hans, Rina, Ciska, Henny. Zittend: Rie Veeboer-Bosch. Als de ouders van enig hun 1976: Huwelijksdag Hein en Ciska. Boven: Klaas Velzeboer, bruid Ciska, Rie Velzeboer-Bosch. 1976: Even poseren. Bruidegom Hein en bruid Ciska. Alkmaardermeer. V.l.n.r.: Hein, Wim Verduin, HennyVelzeboer. Sorteren van de paling. V.l.n.r.: Jaap Zweeris en Hein.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 12