Huib Walsarie wedstrijden gezeild, die door diverse zeilverenigingen rondom het Alkmaardermeer werden georganiseerd. Ciska en ik hebben nu nog een zeilboot. Bij onze huidige woning op 't Stet, huisnr. 4, hebben wij een aanlegsteiger en zomers zijn wij veel op het water te vinden. Ik heb vaak genoeg gedacht "ik verkoop de zeilboot", maar uiteindelijk toch niet gedaan. Al varen we als het mooi weer is maar een paar keer, het Alkmaardermeer heeft voor ons toch een toegevoegde waarde. In 1973 ging ik films maken. Jan van Weeren organiseerde fietstochten. Hij vroeg aan Jos Schoon en mij "willen jullie daar een film van maken op super 8". Jos en ik stonden ieder in een VW met een open dak te filmen en maakten daar een mooie film van met een begin en een eind. Een maand later draaiden wij de film in de kroeg en kwam iedereen nog een keer naar het café om naar die film te kijken. Uiteindelijk zijn Jos en ik lid geworden van de filmclub 'De Vlinder' in Alkmaar. Daar gingen wij iedere twee weken naar toe om filmpjes te maken. Ik ging scenario's schrijven en was wel een beetje cameraman. Ik heb toen samen met twee vrienden de film Eloise gemaakt. Daar hebben we wel succes mee gehad, die draaide op filmfestivals en we hebben daar een prijs mee behaald. Tommy van 'The Who' hebben ook wij verfilmd. Ook met Cuby's-Inn hebben we nog een film gemaakt. We schreven een scenario, zochten in Bergen naar een geschikte locatie en gingen daarna voor één weekend naar Bergen om een speelfilm te maken. filmcamera Een stukje van mijn film van een vakantie in Duitsland is nog op de televisie geweest tijdens een programma over smalfilmen. Ik heb ook trouwfilms gemaakt, het was wel een leuke tijd. Ik ben 10 jaar lid geweest van de filmclub 'De Vlinder' en toen de video werd geïntroduceerd ben ik gestopt. Toen ik de HBS-A-opleiding had afgerond ging ik werken bij het familiebedrijf 'Gebroeders Dil'. Een jaar later moest ik in militaire dienst. Er is wel geprobeerd hier vrijstelling voor te krijgen, maar dat lukte niet. Ik werd gestationeerd in de Elias Beeckmankazerne in Ede. Daar heb ik de vooropleiding verbindingsdienst gevolgd, gelukkig iets nuttigs. Ik heb daar typen en telextypen geleerd en daarna leren vercijferen. Daarna werd ik gestationeerd in een kazerne in Den Haag waar ik werkte op de Julianakazerne, 18 want daar zat de chef van de verbindingstroepen. Ik droeg wel een militair pak maar ik heb maar één keer op de heide meegedaan aan een schietoefening. Op de Julianakazerne moest ik topsecret berichten vercijferen. Op een rotormachine tikte ik vier lettergroepen en bij een juiste instelling van de rotoren kwam het goede bericht eruit. De berichten gingen via de telex naar Suriname, want Suriname was toen nog een Nederlandse kolonie en vele Nederlandse militairen vervulden in de jaren '60 en '70 hun dienstplicht in Suriname. Tijdens mijn diensttijd in Den Haag was ik intern. Ik wist mij aan te passen, vond het leuk om andere jonge mensen uit andere delen van Nederland te ontmoeten en hoorde graag andere verhalen aan, want zo kon ik mij eens op andere zaken richten dan alleen op vis. Ik draaide wisseldiensten, dagdienst, avonddienst of nachtdienst, dus ik had veel vrije tijd. Ook kreeg ik van de sergeant altijd vrij op maandagochtend van ochtendappel, ik liep hiervoor een avonddienst, dus dan had ik een lekker lang weekend. Ik was een van de weinigen die daar nog intern zat. Ik kocht een brommertje en als ik vrij was, ging ik naar het strand in Scheveningen en in de avond vaak naar de bioscoop, ik keek soms wel drie films op één dag. In het weekend ging ik met de trein naar huis. In dienst heb ik nog meegeholpen een kroeg te bouwen in een kamer van de kazerne en met medewerking van de commandant, nadat we hadden opgenoemd dat er 's avonds niet veel was te beleven. Met mijn mobylette toefde ik door heel Den Haag, ik kende de stad op een prikkie. Vond het geen probleem en voelde mij daar best wel thuis. Mijn liefde voor het strand en de film is gebleven. Ook kwam Ciska weleens op bezoek." In Akersloot was het natuurzwembadgelegen in het Alkmaardermeer, een trekpleister voor de jeugd. In die tijd was dit voor de jeugd van Akersloot, ook in de avonduren, het enige vermaak. Dus ook Hein was daar veel te vinden, ondanks dat hij niet echt dol was op zwemmen. Ciska Velzeboer woonde op een steenworp afstand van het zwembad. Zij was wel dol op zwemmen en was lid van de zwemvereniging die was opgericht door Kitty Seignette, Nico Proost en Annie Zweeris. Het gezin Velzeboer, Klaas Velzeboer, Rie Velzeboer-Bosch en hun zes kinderen, woonden aan de Geesterweg. 19 1973' Jet edt met de 1973: Diensttijd, Hein in uniform. Ca. 1979: Zwembad Akersloot. Op de duikplank. Hein staat klaar voor het nemen van een duik.

De Groene Valck - Akersloot | 2018 | | pagina 11