Mogen al die vroeg gestorven kinderkens voor de parochie Akersloot extra bidden voor Gods troon. Plannen voor uitbreiding van de begraaf plaats In 1948 zijn er plannen om de begraafplaats uit te breiden met 800 m2, kortweg bijna een verdubbeling in omvang. Een verzoekschrift van het kerkbestuur hiertoe komt 14 september 1948 binnen op het gemeentehuis. De gemeente wil wel medewerking verlenen, de vergroting is zelfs al opgenomen in het gemeentelijk uitbreidingsplan. Tijdens de gemeente lijke bezwaarprocedure is er geen bezwaar ingediend dus kan toestemming worden gevraagd aan Gedeputeerde Staten (G.S.). Volgens de begraafwet moet de afstand met de dichtstbijzijnde woning minimaal 50 meter bedragen. De gemeente vraagt ontheffing voor deze bepaling. Er wordt een schets gemaakt van de situatie en meegestuurd met de ontheffingsaanvraag. Gedeputeerde Staten wil een nader onderzoek. De belanghebbenden die binnen een straal van 50 meter van de uitbreiding wonen, mogen hun zienswijze kenbaar maken bij G.S.. Het betreft: A. Blok wonend op de Julianaweg, H. Verduin, P. van Duin, G. Verduin en J. Kaptein wonende aan de Kerklaan. Uiteindelijk dient J. Kaptein een bezwaar tegen de uitbreiding in bij GS. Het kerkbestuur is niet blij met de situatie, wat nu! De gemeente probeert Gedeputeerde Staten te overtuigen om toestemming te verlenen. De volgende argumenten worden gebruikt: De woning van de bezwaarmakende is ongeveer vijftig jaar oud en gebouwd na aanleg van de begraafplaats. (red.: dit klopt niet helemaal, de huidige woning was toen ongeveer 50 jaar oud, daarvoor stond er echter al een woning. Deze woning is gebouwd voor de bouw van de kerk en aanleg van het kerkhof). De woning is aangesloten op het drinkwaternet. De woning is door een flinke beplanting afgescheiden van de uitbreiding. Bovendien heeft de bezwaarmakende geen bezwaar ingediend bij de gemeentelijke procedure. Gedeputeerde Staten geeft de gemeente opdracht een 8 Plattegrond met uitbreiding kerk hof. De nieuwe plaats van het baarhuisje is nog niet ingetekend. Kaartje met een straal van 50 meter rondom het kerkhof.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 9