September Plan Akersloot 'Van steiger tot lagune'. Plannen voor een betere zwem- gelegenheden rond het Alkmaardermeer kunnen verder ontwikkeld worden. Aan ideeën geen gebrek is de conclusie tijdens de raadsinformatieavond. Op de Boekel belandt een lichte vrachtwagen te water. Het ziet er aanvankelijk ernstig uit en de traumahelikopter wordt ingezet. De inzittenen hebben teveel gedronken en maken amok tegen de politie. Jaimie van Sikkelerus maakt de snelle verwachtingen op de motor waar. Met een derde plek in de eindrangschikking bereikt hij op de slotdag van het Nederlands Kampioenschap het podium De Skulper aan de noordkant van het Stet in Akersloot. Of te wel bouwplannen op het voormalig terrein van bouwmaterialenhandel Ruigewaard. Het plan wordt ingediend bij de gemeente, bewoners Molenbuurt vrezen toename verkeer en problemen met parkeren. Oktober Het pontje Akersloot wordt weer goedkoper, de Gemeente maakt de tariefsverhoging van 50 cent per 1 januari 2017 voor extra passagiers ongedaan. Er is namelijk gebleken dat er na de tariefsverhoging minder gebruik wordt gemaakt van het pontveer. Waar schijt de geit' een onderdeel van de loterij van handbalvereniging Meervogels'60 Het handbalveld wordt in kavels verdeeld, iedere kavel is een lotnummer. De kavel waar de geit zijn eerste keutel strooit wint de hoofdprijs. Walk In concert. Jeckes van Baar wordt herdacht bij deze huiskamerconcerten. Helaas zal JJAG, de band van de initiatiefnemers, niet meer van de partij zijn. Gitarist Jeckes heeft de strijd tegen zijn ziekte niet kunnen winnen. Als eerbetoon dragen de muzikanten een speciaal nummer aan hem op. Bouwplan Startingerweg gaat van start. Het plan bevat 14 eengezinswoningen en vier geschakelde villa's. November Ambachtelijke bakker Van Baar in Akersloot bestaat honderd jaar en dat wordt onder meer gevierd met de productie van ouderwetse kruidige Akersloter plakken. Een delegatie van de Molen de Oude Knecht komt met een feestelijk opgetuigde bezorgkar twee balen speltmeel brengen. 95

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 96