Juni Schooljaar 2015-2016 is het 150ste schooljaar van het openbaar onderwijs in Akersloot. Alle oudleerlingen zijn uitgenodigd voor de reünie op vrijdag 3 juni in het eigen schoolgebouw. Op zondag 19 juni organiseert Amak en IJsclub Akersloot de tweede Cross Triatlon Akersloot, er is voor deze gelegenheid een zeer bijzonder en gevarieerd parcours uitgezet. De Nederlandse Oldtimervereniging Austin A30/35 viert haar 35-jarig jubileum. De gasten worden welkom geheten op de camping de Boekel, er is een aparte ruimte gereserveerd voor alle activiteiten. Er komen ruim 30 auto's uit de jaren 60 en er worden diverse rondritten gemaakt in de regio. Akersloot bruist van plezier, met een lach en een traan, onder de klanken van smartelijke liederen op het Wilhelminaplein, Akersloot pakt dit jaar groots uit met het korenfestival. Akersloots trio exposeert in Gemaal 1879 op Klein Dorregeest. De expositie bestaat uit beeldhouwwerken en schilderijen van Ciska Velzeboer, Ellen Boots en Jennie Bolsenbroek Ze vliegen als warme broodjes over de toonbank de exemplaren van de nieuwe roman 'Belofte aan een moeder', de onlangs verschenen, zesde roman van Mary Schoon. Trottoirs bij de pas opgeleverde nieuwbouw Heer Dercksplantsoen zijn onveilig, deze lopen te schuin af en vormen een probleem voor mensen die met een rollator lopen. Van meerdere kanten heeft de Gemeente hier opmerkingen over ontvangen. Het Coöperatiefonds van Rabobank Noord-Kennemerland overhandigt een AED aan het bestuur van Stichting Rock 'n Roll Akersloot. De stichting is verantwoordelijk voor en betrokken bij diverse activiteiten in Akersloot. In geval van nood is er nu een AED beschikbaar. Juli Straten spelen tegen elkaar in het Aker tennistoernooi. Buurtbewoners vormen een team van vier personen en spelen tegen teams uit andere straten. Iedereen kan zich aanmelden. Er blijken opvallend veel Akersloter deelnemers te zijn voor de 100ste vierdaagse van Nijmegen. Zo'n 26 liefhebbers hebben zich aangemeld, sommige voor de eerste keer en één iemand voor de zevenentwintigste keer. 93

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 94