staat in een parkeervak. Het hek met palen is weggehaald en er is een heg geplaatst. Het schilderwerk van de kerkentree is anders. Toen waren hier een smederij en boerderij gevestigd en stonden er bomen op het plein. Nu is er nog een winkel en zijn er op de 'Kerkbuurt' woningen bijgebouwd. Op dit punt is veel veranderd, alleen de boerderij staat er nog, gevolgd door 2 blokken van vier woningen. De bomen langs de «k straat zijn weg. De boerderij was J wit gepleisterd, dit is verwijderd en er zijn nieuwe schoon metselwerkmuren gebouwd. De oude smederij is weg en hiervoor staat het winkel-woonhuis van Melker, nu is de winkel verhuurd aan kledingreparatiebedrijf Solti. De weg is bestraat met klinkers en er zijn trottoirs. Er zijn parkeervakken gemaakt, er staat een afvalbak en er staan auto's. Er staat een blokje van 3 woningen links van de smederij. De Raadhuisweg loopt door tot aan de Startingerweg. Kerkplein met rechts de dichte boombeplanting om het kerkhof. Links de oude huigen met in het midden de smederij met er voor de hoefslagstal of travaljeen daarnaast de oude boerderij met de drie akertjes op de geveltop. Gebouwd ca. 1656. De smederij is het g.g. ouderlijk huis van kapelaan Jacob Dielofse, de trouw gebleven priester van de parochie tijdens de Reformatie (niet waarschijnlijk). Na onteigening van de kerk van de nagenoeg geheel katholieke bevolking in 1573 moet er in dege smidswoning, clandestien, de godsdienstoefening gijn gehouden. Of het nog hetgelfde huis is dat hier staat afgebeeld of dat het huis later is verbouwd of vernieuwd is niet meer te achterhalen. De boerderij iets verderop is in 1948 gedeeltelijk gerestaureerd en in 1958 verbouwd en genoemd: 'De oude buurthoeve'. In 2008 is het dak van de buurthoeve voorzien van pannen. Op de oude foto kijken we nog aan tegen het woonhuis aan de Buurtweg. Na de buurthoeve zijn 2 blokken met 4 woningen gebouwd. Elektriciteitspalen zijn verdwenen. Er is een trottoir aangelegd en de straat is met klinkers bestraat. Er staan 87 Vroeger Vroeger

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 88