geplaatst en er is een naam bijgeschreven. De zwarte kleur van de grafsteen is grijs geworden. Er zijn bomen bij geplant. Er is nu meer zicht op de voormalige brandweerkazerne. Het zicht wordt enigszins weggenomen door geparkeerde auto's, die half op de stoep staan. De heg is hoger geworden. Ook de bomen zijn voller en er staan diverse sparren bij. Nu De Nederlands Hervormde kerk gezien vanuit het zuidoosten met voorop de consistoriekamer. Met het oude priestergraf waarin negen priesters begraven liggen van de St Jacob Statie die er na de reformatie begraven zijn. In 1889 kwam dit graf net buiten de nieuwgebouwde kerk te liggen. Bij de bouw van de consistorie ca 1875-1885 werd het graf zonder kennisgeving bebouwd. Het schoolpad is in 1959 verhard. De zware bomen zijn in ongeveer 1935 verwijderd. 10 zware lindebomen stonden er aan het Kerkplein waarvan er vijf omgehakt werden in de oorlog 1940-1945 t.b.v. de brandstofvoorziening. Op de foto staat Jacob Roemer met hondenkar, zijn vader was bakker. Het bakkershuis, rechts, staat net niet op de foto en was vroeger herberg 'de Groene Valck' van Fozze later de kruidenierswinkel van Sneegans (Duitser), die de Frans-Duitse oorlog van 1870-1871 had meegemaakt. Hij woonde hier met zijn zoon Titus, daarna bakker Roemer tevens pianolesgever. De straat heet nu Dielofslaantje. Aan het einde van de straat kijken we tegen supermarkt Deen aan. Er staan jongere bomen in de houtsingel. In de straat zijn klinkers aangebracht. Om de boom is een betonnen band aangebracht. Er staat een parkeerverbodsbord. De hondenkar zou nu in overtreding zijn geweest. Een auto 86 Vroeger

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 87