John Wijnker. Een goed moment om de bandnaam om te dopen in Desire en ook wat verder dan Noord Holland op te gaan treden. Met gemiddeld zo'n drie boekingen per maand was Desire een herkenbare act als de leden van de band in de opvallende rode Chevrolet brandweerauto voor het optreden arriveerden. Vanaf 1999 hebben de gebroeders Hannes en Cor Terluin de drumstokken en de gitaar overgenomen van John Wijnker en Jeckes van Baar. Desire verzorgde regelmatig de nieuwjaarsparty in bar 't Achterom en was als hoofdact te zien op het Koninginnedagpodium bij sporthal 'De Lelie'. Het 25-jarig bestaan werd groots gevierd bij bar 't Achterom en in 2007 nam de band definitief afscheid met een daverend concert op Koninginnedag. De muzikanten van 'Desire' zijn dus trouw aan elkaar, sommigen speelden immers al in 1979 samen in Heavy-Metal. Dit kwam vooral door op de eerste plaats alleen nummers te kiezen waar ze zelf achter stonden en deze 'donkerbruine' muziek vol overtuiging te spelen. Bovendien was 'Desire' een vriendenclub, waarbij het samen lol trappen bijna net zo belangrijk was als het muziekmaken zelf. Daarbij moest er ruimte zijn om ook de eigen privé agenda te kunnen bepalen. Om het spelplezier zo groot mogelijk te houden werden vrije data en optredens heel precies op elkaar afgestemd. Sommige leden van 'Desire' zijn nog steeds te zien en te horen in o.a. De Bikkels, Boothill Undertakers, Thin Lizard en JJAG (tot sept. 2016 Jeckes van Baar J). Colofon- Dit tweede deel van de Akerpop geschiedenis is tot stand gekomen met input van: Willem de Jong, Ad Kamink, Jacqueline de Korte, Hans Kuyper, Stan Leijen, Nico Molenaar, Jan Oud, Wido Roorda, Jan Stuifbergen, Gerard Struijf, Pim Verduijn, Frans Zonneveld. 82 V.l.n.r.: Ron (Bas), Nico (Zang), Frank (gitaar), John (drums) en Jeckes (gitaar).

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 83