De Filistijnen De oorsprong van deze Akerslootse band ligt bij een samensmelting van de bandjes De Filistijnen, Face-it en The Steps. De naam De Filistijnen kwam voort uit de komische gedachte dat als men een optreden zou bezoeken men zou zeggen: "We gaan naar De Filistijnen". De band De Filistijnen is begonnen rond de periode 1982, met als bezetting Rob Dekker (drums), Auke van der Veer (bas), Willem de Jong (gitaar), Marcel van Zijp (zang) en Stefan Karst (gitaar). In het begin werd er geoefend in de oude stal van boer Swart op de Pontweg. Problemen daarbij waren de winterse vrieskou en de waakzame hond op het erf. Ook het transport van de apparatuur met de bakfiets van Rob Dekker was bij elke oefenavond een hele verhuizing. In deze samenstelling heeft de band enkele malen opgetreden, waaronder in De Bakkerij in Castricum. Steps, later For2Night Uit 'De Filistijnen' is in 1984 de formatie 'Steps' ontstaan. Deze band bestond uit Jacqueline de Korte, Willem de Jong, Frans van Ooijen, Rob de Bruin en Auke van der Veer. Er werd geoefend in het Kwik, een jongerenontmoetingscentrum van de N-H Kerk. Dat was gevestigd in de bij de Rembrandtschool horende kleuterschool 'De Blokkendoos' (Wagnerlaan nabij de sporthal). Door de aanwezigheid van het orgel van Rob de Bruin en de zang van Jacqueline de Korte was het mogelijk om te groeien in repertoire, dit gaf meer mogelijkheden. Optredens waren er onder andere in JOEB Egmond-Binnen, De Brulboei IJmuiden, Hillegom, Warmenhuizen en Stompetoren. Meegedaan werd aan een talentenjacht in café De Vriendschap en in Binnengeest werd een buurtfeest opgeluisterd. Tijdens de Stepsperiode is de wisseling gemaakt op de basgitaar. André Deijlen ging de bas bespelen en Auke van der Veer verliet de band. Nadat de naam van de band was gewijzigd in For2Night leerde Jacqueline de Korte in haar werk bij de etalagedienst van het warenhuis Vroom Dreesman stagiair Huub Metselaar kennen. Omdat zij tijdens het werk samen liedjes zongen, nodigde zij Huub Metselaar uit om ook bij de band te komen zingen. De drums werden overgenomen door de uit Limmen afkomstige Nico Admiraal (smurf). 79 De bollenschuur van Blokker aan de Sluisweg.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 80