Haanraads (Shoreline, nu The Chief) laten horen en die vroeg toen: "Wil je een nummertje op de plaat opnemen, maar dan Nederlandstalig?". Toen heb ik de tekst voor het liedje 'Karin' gemaakt en met Sjaak en Jeckes van Baar rolde deze opzet voor de melodie eruit. Henk Haanraads gaf ook nog wat tips en het resultaat is op vinyl te horen." De kermis werd dat jaar, mede door het singeltje met het Akersloter Kermiskoor en op de andere (B)-kant Jan Oud zijn nummer, een stuk drukker. De zaal zat op maandag en dinsdag lekker gevuld. Daarna heeft Jan nog vaak zijn nummers bij verschillende, vaak Akersloter bands, op het podium gezongen. Niet alleen in Akersloot maar ook op andere kermissen van Egmond tot Warmenhuizen. De REZT (Rock En Zwetende Tieners) De REZT is een muzikaal initiatief van Akersloter Hans Kuyper (zang en slaggitaar, nu De Bende van vier) in samenwerking met een deel van Solid Rock (Jan Sander - drums, Fons van Stijn - sologitaar en Gerard Struijf - bas). Voor broer én schrijver Sjoerd Kuyper heeft De REZT een aantal teksten uit de dichtbundel: 'De dichter Zingt (1978)' op muziek gezet, met als hoogtepunt een optreden in de toen al beroemde en beruchte Melkweg in Amsterdam. Voor deze Akersloters een fikse uitdaging en een enorme eer om zo te komen tot Nederlandstalige rocknummers als 'De Russen komen' en 'Geef mij mijn vijf gitaren terug' maar ook bluesachtige songs als 'Weggevallen wangen' en 'Mijn tante'. Na een aantal optredens in het land, was de REZT ook te zien in Akersloot. Onder andere bij de regionale talentenjacht, die in 1981 werd georganiseerd door Henk Levering van café De Vriendschap en waarbij de band uiteindelijk, onder leiding van een sterk improviserende Hans Kuyper, na de Heilooër band Red Baron de tweede plek veroverde. Akersloter Kermiskoor Het begon als een geintje 'Het Akersloter Kermiskoor', zo'n 25 jongeren nemen een singletje op. Het nummer 'Ik dacht dat hier een feessie was' is de eerste zin en titel van het nummer. Dit initiatief is ontstaan doordat er in T Zand, het beste kermisdorp van Noord-Holland, ook een eigen kermislied gezongen werd. Kermisband Shoreline speelde het nummer 'Zandtemer jongens vol van glorie' in alle dorpen en gehuchten, wat de feestvreugde aanmerkelijk vergrootte. De kreet 'Ik dacht dat hier een feessie was', is bedacht door Sjaak Rijke, een dienstkameraad van Ger van Ooijen. De verdere tekst en muziek is van Jeckes en Sjaak van Baar en Ger van Ooijen. Voor de B-kant schrijft en zingt Jan Oud 'Karin'. En Karin Gooijer was in die tijd Miss Holland in 1980! Er wordt wat geld bij elkaar gelapt en voor 4 mei 1981 wordt na een eerder mislukte

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 75