Ed Ot en de Zweetkutten Op de rand van de jaren 80 drong ook de punkmuziek door in Akersloot. Edwin Otte (drum), Dennis Ton (bas), Willem de Jong (gitaar) en Rob Rietveld (zang), confisqueerden de voormalige fourniturenwinkel van Ali en Ger Otte aan de Buurtweg 3. Op derdehands gitaren, oude radioes en een van Solid Rock geleende gitaarversterker werden de eigen nummers met titels als 'Thank you Mr. Snip?' en 'Sweat smells like fish' luidkeels gerepeteerd waarbij menig voorbijganger verontrust achterom keek in de overtuiging dat er een DC9 aan het landen was. Ed Otte en zijn makkers hebben regelmatig opgetreden binnen de punkscene van Alkmaar en staan op de Parkhof LP. Niet vanwege de kwaliteit, maar omdat het punkmuziek 'pur sang' was en omdat het liedje over de Wachtmeester 1ste klasse der Rijkspolitie te Akersloot, dhr. Snip, ging. Een typisch Parkhof bandje met landelijke bekendheid. Het laatste lokale optreden van deze band is geboycot; ze stonden met een paar andere Akerslootse bands (onder andere Between en Tineke Schoemaker) geprogrammeerd bij het 10-jarige jubileum van de nieuwe Rembrandtschool, waarbij het toenmalige schoolhoofd op het laatste moment het optreden, op last van de brandweer, tegenhield. Na zovn twee jaar werd de naam omgedoopt in 'The Oddz' om, in het toen populaire jongerenhonk Cubyvs Inn, ook onze plaatselijke jeugd deelgenoot te maken van authentieke Akerpunk. KopPop 2 LP met daarop Akersloter muzikanten in Rainbow Warrior en Between uitgebracht in 1988. Dangerous Power Thijs Terluin en zijn broer Hannes speelden samen met Stan Leijen na hun Slootperiode onder de voor zich sprekende naam Dangerous Power. Een naam uit de hoed van de gebroeders Terluin. Al kort na het begin verving 72 V.l.n.r.: Rob Rietveld, Edwin Otte, Dennis Ton en Willem de Jong.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 73