Heavy Metal Rainbow Warrior Op 10 november 1979 speelden vijf Akerslootse jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar voor het eerst samen met hun net opgerichte band Heavy Metal. Nico Molenaar (zang), Ron Verduijn (bas), Frank Buur (gitaar), Johan Vermaas (drums) en John Kruijenaar (gitaar) deden een setje van tien nummers in het voorprogramma van Sloot, een andere plaatselijke band. Met nummers van onder andere Golden Earring, de Rolling Stones en als uitsmijter Kom Van Dat Dak Af (Peter Koelewijn) zetten zij hun eerste passen op het poppodium. Naar het verluidt stonden twee leden van de toen al vermaarde Bintangs goedkeurend te knikken achter in de zaal. Het was een prima tijd om een bandje op te richten: er waren alleen in Akersloot al drie podia (De Deel, De Vriendschap en de Storey Club) waar elke week live muziek te beluisteren viel. Vaak deden bekende Nederlandse bands, zoals De Dijk, Herman Brood and his Wild Romance of Earth Fire De Vriendschap in Akersloot aan, waarbij eigenaar Henk Levering geregeld het voorprogramma liet invullen door een lokale band. Ook voor Heavy Metal een ideale gelegenheid om zich te presenteren aan een groot publiek. De jongens van Heavy Metal werden aan alle kanten geholpen. De vaders van de bandleden en zelfs Switchzanger Gerrie van Ooijen zorgden voor geld om de eerste spullen te kopen. Het toenmalige café De Deel bood de mogelijkheid om iedere maand op te treden, waardoor er behalve veel ervaring ook geld in het laatje kwam. Collega-muzikanten, vrienden en kennissen traden op als chauffeur van de bus, als regelaars van optredens of als muzikale coaches. In 1980 was de band present op het Akerpop 5 mei evenement in De Deel en op het jaarlijkse motor-treffen van de Akersloter motorclub Bacchus stond Heavy Metal steevast op de bühne. Al snel begon de band in de omgeving aardig bekend te worden. Alleen de naam zorgde nog wel eens voor misverstanden; in plaats van aan een goeie rockband dacht men aan snoeiharde metal. Daarom werd in de tachtiger jaren de naam veranderd in Rainbow Warrior. De eerste bezettingswissel had toen al plaatsgevonden. John Kruijenaar maakte plaats voor gitarist Jeckes van Baar. 71 V.l.n.r.: John Kruijenaar, Frank Buur, Nico Molenaar, Johan Vermaas en Ron Verduijn in actie in café 'De Vriendschap

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 72