News. De timmerschuur van de Gebr. Beentjes aan de Sluisweg diende als oefenruimte, alwaar een hele zomer lang werd gerepeteerd op een tiental nummers van onder andere The Beatles, Them en natuurlijk The Rolling Stones. Op de maandagmiddag van de kermis van Akersloot was het zover en maakte Akersloot kennis met de band tijdens een eenmalig optreden in het café van de vader van de drummer van de band: vt Achterom van Siem Sander. Solid Rock Solid Rock is opgericht in de zomer van 1979, toen op de middelbare school van Ron van der Meer (zang), Fons van Stijn (gitaar), Paulien Dekker(toetsen) en Gerard Struijf (bas) een band nodig was voor een schoolfeest. Nadat er eerder sprake was van veel repeteren en kleine optredens in verschillende bezettingen, trad Jan Sander toe als drummer en was Solid Rock compleet. Zoals bij veel beginnende bands was het ook voor de Solid Rockers sparen en schrapen om aan het instrumentarium te komen. Zo hebben ze jarenlang op de dansvloer van vt Achterom gerepeteerd met zelfgemaakt houten microfoonstandaards en opgetreden met 'selfmade' luidsprekers en showverlichting. Daar werd, voordat Ron van der Meer kwam (geboren in Zuid Afrika, en daardoor Engelstalig) flink geëxperimenteerd met zangers als Jan Broersen, Donald Schrier, vaak in het bijzijn van lokale groupies (we noemen geen namen), totdat ook Paulien Dekker haar plekje achter het keyboard innam. Solid Rock onderscheidde zich van de andere Akersloter bands, door te kiezen voor de wat minder voor de hand liggende rocknummers van bijvoorbeeld Shocking Blue, Joe Jackson, 10CC en later ook INXS hetgeen mede mogelijk was door de zang van Paulien Dekker en haar inbreng op toetsen. Het eerste betaalde optreden vond plaats in café dancing vt Are End in Warmenhuizen, in een reeks van optredens in de regio met als hoogtepunt het voorprogramma bij Herman Brood his Wild Romance in de Vriendschap in Akersloot. Solid Rock heeft later als eerste acte de présence gegeven op de Nieuwjaarsparty in bar vt Achterom en heeft aan vrijwel alle reünie-, benefiet en jubileumoptredens in Akersloot deelgenomen. 70 V.l.n.r.: P Dekker, Fons van Stijn, Jan Sander, Gerard Struif.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 71