Mona Lisa 69 V.l.n.r.: Peter Goeman, Hannes Terluin, Frans Veldt, Thijs Terluin, Stan Leijen. Toen Uitgeester toetsenist Peter Goeman (later onder andere lid van The George Baker Selection) de band kwam versterken, speelde Sloot ook in voorprogramma's van onder meer Herman Brood, The Bintangs en Powerplay. Nadat Peter Goeman en zanger, Frans Veldt, de band hadden verlaten, gingen de overgebleven drie muzikanten door onder de naam Dangerous Power. De leden van Sloot kijken terug op een leuke 'band tijd' met veel verhalen en gebeurtenissen die ze lekker voor zichzelf houden. Magnanimity In het najaar van 1977 vond een aantal uitvoeringen plaats van de voorstelling 'Bij de B van Bom', door Poppentheater Dibbes, dat toen nog was gevestigd in een lokaal van de houten noodschool aan de Rembrandtsingel. 'Bij de B van Bom' is voor zover na te gaan de enige rockopera voor handpoppenspel die ooit is gemaakt. Poppenspeelster Trudy Kuyper werd bijgestaan door de band 'Magnanimity' (grootmoedigheid) de naam was gekozen door een Engels woordenboek willekeurig open te slaan), waarin de Akersloter broers Alan en Peter Burgess (gitaar, respectievelijk percussie) en hun dorpsgenoot Hans Kuyper (basgitaar op een gewone gitaar) speelden. De andere bandleden waren Claudia Zuidema uit Krommenie (zang) en drummer Maarten van Roozendaal (Heiloo), die later zou uitgroeien tot een veelbekroond chansonnier. In de programmaboekjes stonden Robert Schönlank uit Uitgeest en de derde broer Burgess, Ian, vermeld als 'captive fans' wat wil zeggen dat ze er altijd waren en voornamelijk in de weg liepen. 'Magnanimity' heeft buiten deze voorstellingen nooit opgetreden en viel al snel, in 1978 weer uit elkaar, onder andere omdat de familie Burgess terug verhuisde naar Engeland. 1978 was het jaar waarin Nico Molenaar (zang), Johnny Kruijenaar (solo-gitaar), Henk Beentjes (slaggitaar) hun eerste muzikale stappen zetten in de Akerpop. Samen met Gerard Struijf (basgitaar) en Jan Sander (drums) startten zij de band Mona Lisa, geïnspireerd op het gelijknamige nummer van Huey Lewis the V.ln.r.: Gerard Struijf, Jan Sander en Henk Beentjes, die allen bij dorpskapper Jaap Koopman dezelfde coupe hadden laten aanmeten.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 70