Sloot De band Sloot werd door vier binken uit Akersloot in 1977 opgericht en bestond uit Frans Veldt (zang en gitaar), Thijs (Ferdinand) Terluin (sologitaar), Hannes Terluin (drums) en Stan Leijen (basgitaar). Sloot oefende, geïnspireerd door hun voorbeelden Switch en Howling Hurricanes, in de eerste fase in de kelder van de vader van Freek Terluin aan de Koningsweg. En de eerste optredens waren vooral plaatselijk en werden door de jeugd gewaardeerd door de zichtbare passie van de muzikanten en door veel rook en vuur op het podium. Sloot speelde voornamelijk steviger repertoire van onder andere Status Quo, Uriah Heep en Queen maar heeft ook een paar eigen nummers, geschreven door Aak Buur, waarvan het nummer '64 ways to say goodbyein 1980 in een Alkmaarse studio is opgenomen. De song is helaas niet uitgebracht omdat de studiobaas de rechten op het nummer opeiste. Thijs Terluin en Frans Veldt namen gitaarles bij Sjaak van Baar. Stan Leijen leerde van Jos Groothuizen (Howling Huricanes en Vulcano) bas spelen en Frans Veldt heeft twee jaar klassieke zangles genoten bij een zangpedagoge uit Bergen (NH). 68 De Highwayband gefotografeerd op het viaduct over de A9 richting Uitgeest tijdens de autologe (op één na) gondag in 1973. V.l.n.r.: Cas van der Meet uit Alkmaar - toetsen, Gerrit Eijkenaar uit Alkmaar - bas, Ad Kamink, Akersloot - gitaar, Jos Groenland uit Alkmaar - drums (in 2015 overleden) en Ab Demmendal uit Egmond aan Zee - gang.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 69