Tijdens het optreden in de Storey Club hoorden wij dat er in de vijftiger jaren nog een muziekgroep actief geweest is onder de naam The Woodpeckers. Ze hebben meer-malen gespeeld in zaal Verduin (de Vriendschap) na toneel- en zanguitvoeringen, waarbij ook andere leden zoals Nel Leijen, Nico van den Heuvel en Dirk Jak hun steentje bijdroegen. In de periode eind jaren 70 90 was er ook in de muziek weer heel wat aan de hand. Progressieve Rock (Pink Floyd- Genesis) Hard Rock, Disco (Bee Gees - Boney M), Funk (James Brown) en Reggae (Bob Marley) ontwikkelden zich gelijktijdig. Door een oplopende jeugdwerkloosheid ontstond de Punkmuziek als protest van jongeren tegen de al maar ingewikkelder en gekunstelde popmuziek. Terug naar eenvoudige Rock Roll met maatschappelijk getinte teksten waarin sociale onvrede werd geuit. Ook uitte het zich in kleding, haardracht en accessoires (veiligheidsspelden en scheermesjes). Bekende voorbeelden waren The Sex Pistols, The Stranglers en Ramones en in Nederland de Heideroosjes. Ondertussen veranderden de muziekstromen in New Wave (The Cure Duran Duran) en Heavy Metal (Black Sabath - Iron Maiden En wat had Akersloot? Het antwoord daarop gaat u lezen in dit artikel, waar de groepen en artiesten zelf aan het woord komen. Ad Kamink Deze Akersloter muzikant begon midden jaren zestig als sologitarist en oprichter van de rockband 'Koj-Marit', later omgedoopt tot de 'Highwayband'. Na het toetreden van Lex Bos (gitaar, afkomstig uit Alkmaar) waren er eerst optredens door het gehele land en boekten ze later zelfs volle zalen in Noord Frankrijk. In 1974 is de band tijdelijk verhuisd naar Heerhugowaard 't Kruis en in 1977 weer teruggekeerd naar Akersloot tot 2005. Ad is medeoprichter van de 'The Crossband', die als top-40 band met het ruigere werk zeer aansprak in de kop van Noord-Holland. Ad Kamink is in 1995 gestopt met live optredens maar bleef actief als studiomuzikant en is momenteel manager van John van der Veer, componist, arrangeur, gitarist en docent in Amsterdam. Samen hebben zij het bedrijf NorthSeaGuitars.com opgezet waarin zij werken met bekende muzikanten zoals Peter Tiehuis (Metropole orkest) en Jaap Kwakman (3JS). 67

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 68