wandelden. Het gebeurde in de tijd van de Franse overheersing, zei Oom Klaas dat een boer op het achterkrad van zijn wagen liet schilderen een grote hooiklamp met een hek er omheen. Rondom die hooiklamp stonden een menigte zwartrokken zo noemde men de gehate douanen, die aangesteld waren om de niet minder gehate belastingen te innen door Napoleon ingevoerd. Die zwartrokken waren druk bezig met hooi te plukken uit de hooiklamp, terwijl een ,T TT r er doorheen te dringen en zijn handen uitstrekte naar het hooi. Onder dat schilderstukje stond: Ik zou ook wel een hooitje willen plokken, Maar ik kan er niet bij van al die zwartrokken. Toen de boer met die wagen in de stad kwam, vond de overheid die tekening en dat onderschrift beledigend en het moest eraf. De boer was wel genoodzaakt dit te doen, maar liet er dadelijk wat anders voor in de plaats schilderen, namelijk een zeegezicht en een vader met zijn zoontje staande aan het strand terwijl er vissen boven het water uitsprongen. Daaronder stond: Ziet Vader! Ziet! Eten de groten de kleinen niet? Ja, mijn kind dat heb ik al zo lang geweten dat de groten de kleinen eten. Toen de boer nu weer in de stad kwam met zijn wagen, was de overheid al nieuwsgierig of de vorige schilderij er af zou zijn doch nu zagen zij een geheel ander schilderstukje er op en vonden dat eveneens 63 Voor het huis aan de Kerkdijk. De mannen gaan lekker vissen. Pet=Jacob, Fe%=Sierk, Hoed=Klaas, daarnaast de vrouw van Jacob, Maartje van der Oord. 1 Gezelschap rond Jacob Hennes. De jamrne kwam graag samen, z boer zijn best deed om zagen er naar uit en er werd volop van genoten.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 64