32. De ambtenaar van de Burg: St: als mollenvanger Het stuk land van buurman Burger lag juist achter ons huis, en elke dag zagen wij hem daarop mollen vangen. Hij had daartoe aan een lange stok een grote houten hamer gemaakt, waarin een aantal grote lange spijkers zaten. Zag hij nu een mol wroeten, dan sloop hij heel zacht nader totdat de plaats onder het bereik van zijn hamer was, wachtte dan geduldig tot de mol weer wroette, en sloeg dan met geweld de hamer met de spijkers in de molshoop. Wij stonden die liefhebberij dagelijks door de glazen aan te zien, en als hij dan gemist had riepen we in koor: Mis!! 33. Gasten bij de buren Er kwamen ook wel eens gasten bij onze buren, hetgeen wij konden zien als er een vreemd paard in de wei liep of als er achter het huis een boeren speelwagen stond. Eens stond er zo'n speelwagen van de gasten en op het achterkrad stond een heel vers, dat ik nog ken. Het was aldus: Zo gaat het met de mens. Gelijk gij heden ziet. De ene leeft in vreugd. De ander in verdriet. De ene slaapt gerust. En krijgt des Heren zegen. De ander woelt en draaft. En alles loopt hem tegen. T was in die tijd de gewoonte om achter op de wagens versjes of schilderstukjes te hebben. Later zag men dat minder en vergenoegden de boeren zich meestal met hun naam en het jaartal waarin de wagen gemaakt was, achterop het onderstel te plaatsen, dikwijls daarin gesneden. 34. Het verhaal van Oom Klaas Zo herinner ik mij nog steeds een verhaal van Oom Klaas Botvanger te Krommeniedijk, dat hij mij deed toen ik bij hem was te warskip, zoals wij dat noemden, en wij tesamen van Krommeniedijk naar Krommenie 62 Uitzicht op de achterkant van het huis waar Sierk Hennes opgroeide. De boerderij van C. Burger is al verdwenen maar ook de voormalige familiewoning is dan allang niet meer origineel. Te zien zijn ook Wim en Jan Buur en hun geit. Ze staan op een plek waar nu de Geesterweg loopt. Boerenspeelwagen met versierd achterkrat.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 63