Hij moest namelijk naar de bakker om beschuit te halen. Ik zei: daar komt de bakker juist aan, dan ben je vrij van naar de buurt te lopen. Hij hield dan ook de bakker aan, die hem vroeg: wat moet je hebben. Klaas bracht het niet verder dan b.b.b.b.b. tot dat ik zei: beschuit. Hoeveel moet je hebben zei de bakker. Een p.p.p.p.p .pond maar zei Klaas, en ik barstte uit van lachen. Hoeveel geld heb je bij je zei de bakker, en Klaas toonde zijn dubbeltje en kreeg 16 beschuitjes. Eens hadden hij en zijn broer Jan de mazelen en liepen daarmee voortdurend buiten terwijl zij er bont uitzagen in hun gezicht. C. Burger bleef er echter altijd wonen met zijn vrouw Maartje. Zij hadden geen kinderen en op het dorp wisten iedereen te vertellen dat Maartje Burger een toverkol was, zodat ik ze nooit heel veel vertrouwde, ofschoon ik niet begreep wat een to verkol eigenlijk was. Een heel enkele keer kwam ik wel eens in huis en dan gaf zij ons altijd een beschuitje met suiker, dat ik toch zonder enige schroom op at. Ook vertelden de mensen dat zij zich maar éénmaal in 't jaar verschoonde en daar haar hemd op de maartse bleek legde. Nu is het waar dat als wij op de werf speelde, er somstijds een hemd achter de hooiklamp op de bleek lag, dat er allesbehalve zindelijk uitzag zodat wij ons niet geneerden er maar overheen te lopen. 30. Ik schrijf een jong paar ten huwelijk in Haar man was gewoonlijk lid van de Raad der Gemeente en zelfs een maal ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Mijn vader was toen Ge meente Secretaris en deed gewoonlijk het werk van de ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Maar nu gebeurde het eens dat een paar ten huwe lijk moest worden ingeschreven en mijn vader dit onmogelijk kon doen omdat hij naar Krommeniedijk moest om mijn Grootvader Klaas Bot- vanger overl. 31-1-1854 te begraven. Daar C. Burger slecht kon schrij ven, droeg mijn vader aan mij op de akte in te schrij ven, voor te lezen en te doen ondertekenen, in het bijzijn van de Ambtenaar van de Burg: Stand C. Bur ger, van welke taak ik mij naar behoren kweet. Het ten huwelijk ingeschreven paar was Evert Schermer- horn en een dochter van Pieter Groot met zijn gro- 60 Het oude raadhuisje waar Sierk een huwelijk inschreef, hier vlak voor de sloop.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 61