Het is erg jam mer dat er niet meer bewaard is gebleven van de 'aantekeningen' van Sierk Hen nes. Zo'n uniek en persoonlijk beeld van het dorpsleven in vroeger dagen kom je niet meer tegen. We zijn dan ook heel blij dat dit ene schriftje de tijd heelhuids heeft doorstaan. Hier bij dus het laatste deel daaruit. (Meer over de familie Hennes is te lezen in de laatste vier jaarboeken 'De Groene Valck'.) Wil Buur Uit mijn jeugd (deel 4) 28. Op de zolder en de vliering Er was op de zolder nog meer dat mijn bijzondere aandacht trok. On der de vele oude paardetuigen hoofdstellen en bitten hing ook een hoofdstel van geel en rood leder, dat vond ik altijd zo mooi, maar mijn Vader gebruikte het nooit. Ook hingen er een paar gladde koperen stijgbeugels, die echter wel eens gebruikt werden en dan weer mooi werden opgepoetst. Nu ik bij die kapstok met oude tuigen op de ach terzolder ben gekomen, zie ik nog dat laddertje staan waarlangs men door een luik op de vliering kwam, die we nu en dan ook bezochten, maar waar we voorzichtig moesten zijn om er niet door te vallen, daar de zolder slecht was. Wat onbruikbaar was of in de weg stond werd daar heengebracht, onder andere de oude laarzen van mijn Vader. Op zekere dag toen er grote plassen op de weg lagen door de zware regen, klom ik naar de vliering en haalde van daar een paar oude laarzen, die mij nog al goed voorkwamen. Ze aantrekken en er mee door de groot ste plassen lopen was het werk van enige ogenblikken, maar ik had evengoed op pantoffels kunnen gaan want in een ogenblik liep het wa ter binnen de laarzen tussen mijn tenen en ik ondervond dat waterlaar zen ook waterdicht moesten zijn, zodat de laarzen weer langs de weg 55 Achterzijde van de panden aan de Kerkdijk. was (ooit) die van buurman C. Burger. Gezien vanaf wat nu het Julianaplein is. De boerderij met besneeuwde kap

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 56