H. J. J. SCHAARS ARTS AKERSLOOT meenemen naar de Duitse gewonden, maar dokter Schaars wilde de schipper eerst verbinden en dan met hem meegaan. Vervolgens trok de officier zijn pistool en richtte deze op de dokter, maar hij ging niet opzij voordat de schipper verbonden was. Vervolgens stak de Duitse officier zijn pistool weer in zijn halster. Een moedig man deze dokter Schaars. Zo kwamen wij 's middags aan op de fiets om één uur bij Koppes, toen er plotseling een Duitse jeep voor de grote schuur van Koppes stopte. Er sprongen twee Duitsers uit en een Hollander in burger. Eén Duitser met de Hollander sprongen de bollenschuur binnen met getrokken pistolen. Ze schreeuwden: "Waar is Remt, waar is Remt" (maar dan in het Duits). Zo ook tegen mij en richten het pistool op mijn borst! Rempt (zijn Nederlandse naam) was de achternaam van de knecht van boer en bouwer Dirk Droog op 't Schouw. Rempt woonde in Alkmaar en was nogal fel gekant tegen de Duitsers. Hij hield zich ook bezig met illegaal werk genaamd 'Ondergrondse Verzetsbeweging'. Hij ging ook door voor een communist. Ik moest mee naar buiten en aanwijzen waar Droog precies woonde. Intussen kwam Koppes net door een zijdeur de schuur in, zag het tafereel, ging terug en schreeuwde naar Rempt en wist hem met gebaren duidelijk te maken dat hij moest vluchten. Gelukkig hadden de Duitsers niets gezien anders had het er voor Koppes niet best uitgezien. Rempt wist weg te vluchten en de Duitsers hebben hem niet te pakken kunnen krijgen. Voor mij was het de eerste keer in mijn leven dat er een pistool op mijn borst werd geplaatst. Ik wist toen wat dat wilde zeggen, vandaar mijn grote bewondering voor dokter Schaars. Op een dag werd er boven het Alkmaardermeer, vanuit Beverwijk, met afweergeschut tegen vliegtuigen een Engels vliegtuig geraakt. Ik kon dat zien en ben daarna naar boven gehold in de bollenschuur en met een verrekijker kon ik het goed volgen. Ik zag dat er twee man met een parachute uit het vliegtuig sprongen en één daarvan belandde in het Alkmaardermeer. Ik kon het duidelijk zien, omdat de parachute open op het water bleef drijven en de vlieger met grote snelheid door het water schoof en tegen de Wouderdijk aanlandde. Hij is later met nog een collega daar door de Duisters weggevoerd. Op een morgen boven Limmen en Heiloo werd een Engelse bommenwerper neergeschoten die vanuit zee het land binnenvloog. Voordat hij explodeerde liet hij zijn bommen vallen. Twee bommen daarvan kwamen vlak bij Antoon Twaalfhoven terecht en twee in het weiland van Piet Meijne. Gelukkig geen 50 AKERSLOOT, 26 Maart 1941. L, S. Ondergeteekende, huisarts te Akersloot, deelt U mede, dat met ingang van 1 April 1941 de spreekuren als volgt zijn vastgesteld Dagelijks van 89 uur v m, en verder: Maandag en Donderdagmiddag van half 2—2 uur Dinsdag en Vrijdagavond van 7—half 6. H. J. SCHAARS, Arts, P. S. Het Consultatie Bureau voor zuigelingen is vanaf dien datum bepaald op Dinsdags om 2 uur in de Jacobusschool.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 51