H JL JLerinneringen uit de Tweede Wereldoorlog door Freek Kerssens Dit verhaal bevat herinneringen en voor vallen over de mobilisatie en de Tweede Wereldoorlog zoals deze zijn beleefd door Frederik Kerssens. Freek woonde met zijn gezin aan de Ju- lianaweg te Akersloot. De herinneringen die Freek op papier heeft gezet zullen in het jaarboek 'De Groene Valck in drie delen worden gepubliceerd. Frederik Kerssens is geboren op 7 augustus in het jaar 1910 te Akersloot en zijn vrouw Maria Tiebie is geboren in 1914 op 9 november in Akersloot. Op 24 april 1936 is het huwelijk voltrokken in het voor malig Gemeentehuis van Akersloot. Uit hun huwelijk zijn 14 kinderen geboren, keurig verdeeld in 7 dochters en 7 zoons. Mobilisatie 1939 - 1940 Freek is van 29 augustus 1939 tot en met 8 juni 1940 in militaire dienst ge weest gedurende de mobilisatie en het begin van de Tweede Wereldoorlog. Hij werkte bij bloembollenkweker Koppes aan 't Schouw te Akersloot toen de mobilisatie begon. Hij werd opgeroepen om naar Den Helder te komen en vijf dagen daarna werden zij 's nachts op transport gesteld richting Amers foort. Zij werden ondergebracht in scholen en boerderijen. Zijn vrouw is daar op bezoek geweest met twee kleine kinderen, Guurtruida en Pauline. Tijdens het appèl stond Freek met zijn kleine op zijn arm. Hiervoor werd hij door de kaptein berispt. Het was namelijk niet toegestaan wanneer de soldaat in de houding stond een kleine in zijn arm te houden. Het vervelendste was wanneer men dacht met verlof te kunnen en dit vervolgens werd ingetrokken i.v.m. de kritieke toestand. Freek had vaak last met marcheren, later bleek 44 Frederik Kerssens Deel 1 en Maria Tiebie.

De Groene Valck - Akersloot | 2017 | | pagina 45